Co znajduje się ławka

Ława (stół) to rodzaj siedzenia meble , na które zmieści obok siebie więcej osób. Jest on umieszczony na zewnątrz - w prywatnych ogrodach (pod drzewem, pod pergolą , w altanie , staw lub fontanna ...) oraz przestrzeni publicznych ( place , parki, stacje kolejowe, przystanki autobusowe , place zabaw , ścieżki rowerowe wzdłuż ...). Ławki ogrodowe przeznaczony jest na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu lub na spotkaniach i zebraniach z przyjaciółmi. Najczęściej stosowanym materiałem jest drewno i metal, ale to może być wykonane z tworzywa sztucznego, betonu lub kamienia.

Ławka może mieć krawędzie i ograniczenia (broni), ale w przestrzeni publicznej są wykorzystywane więcej ławek bez podpór bocznych. Tego rodzaju mebli ogrodowych jest wykonany głównie z litego metalu, do której struktury są zamontowane drewniane listwy o dowolnej szerokości. Mniejsza ilość szerokich listew umożliwia późniejszego utrzymania, po wyjęciu potrzebne elementy drewniane, szlifowane i malowanie.

Kształt części siedziska może być płaska lub anatomicznie profilowany. Ława może wynosić od prostych tokarek lub różnorodnie urządzone, takich jak ciągi metalowych. Najczęściej ma opierać się na plecach, ale dla maksymalnej oszczędności miejsca dla pomieszczeń, w których duża liczba ludzi siedzących (koncerty na świeżym powietrzu i występów kulturalnych - audytorium ławce w tabelach na imprezie ...), umieszczone są ławki bez oparcia.