o nas

Jesteśmy wiodącym producentem aluminiowych ogrodów zimowych, pergoli i carportów. Uczciwa praca i jakość produkcji znajduje odzwierciedlenie we wszystkich naszych budowlach ogrodowych. Jesteśmy w stanie stworzyć budynek całkowicie dostosowany do wymagań naszych klientów. Stawiamy na wartości rodzinne, wieloletnie doświadczenie i profesjonalny zespół. Zawsze z szacunkiem podchodzimy do potrzeb naszych klientów. 

Lubimy budować długotrwałe relacje z naszymi klientami, dlatego stworzyliśmy szeroką gamę produktów dla domu i ogrodu, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym. 

Ważne kamienieOd teraźniejszości do przeszłości

2022
Expanze na celý trh EU a fotovoltaika

Znaczący sukces na rynkach słowackim i polskim stał się podstawą naszej dalszej ekspansji zagranicznej. W Niemczech rozpoczynamy współpracę z firmą, która jest jednym z liderów rynku. Podobna sytuacja ma miejsce w Irlandii, gdzie współpracujemy z innym partnerem. Obecnie wszystko jest gotowe do wprowadzenia na Węgry, do Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoch, Holandii, Belgii, Szwecji, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na wszystkich tych rynkach poszukujemy partnerów, którzy zapewnią zaplecze dla rozwijającej się firmy o zasięgu międzynarodowym. Nasze aluminiowe budowle ogrodowe mogą poszczycić się znakiem towarowym obowiązującym w całej UE. Mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać do poprzednich lat. Na Słowacji jesteśmy liderem w tym segmencie, z kolei w Polsce współpracuje z nami już sześciu partnerów.

Pierwsza połowa 2022 r. upłynie pod znakiem wdrażania nowoczesnych technologii. Do oferty dołączyliśmy aluminiowe budynki ogrodowe z własnym systemem fotowoltaicznym. Poszczególne panele słoneczne są bezpośrednio zintegrowane z dachem ze szkła bezpiecznego. Eleganckie rozwiązania mogą wzbogacić pergole, ogrody zimowe i wiaty. W związku z tym ponownie poszukujemy partnerów B2B, którzy zajmują się produkcją tego typu szkła. Jesteśmy w stanie stworzyć dla nich całkowicie indywidualną konstrukcję aluminiową, a ostateczny montaż będzie należał do nich. W najbliższych miesiącach będziemy stale rozbudowywać system fotowoltaiczny.

2022
Co nowego na was czeka:

Wysłuchaliśmy Państwa życzeń a w styczniu roku 2022 otworzymy showroom w Bratysławie, a następnie w ciągu roku na Morawach, konkretnie w Brnie i w Ostrawie. W planie mamy także miasto Pilzno. W ramach rynku zagranicznego chcemy umocnić naszą pozycję na austriackim i niemieckim rynku. Naszym celem jest osiągnięcie 550 milionów CZK w obrocie rocznym. Przed nami wyraźne wzmocnienie i następna stabilizacja personalna struktury firmy. Poszerzamy zakład produkcyjny na ponad 9000 m².

Wśród nowości można cieszyć się na modułowe wymiary pergoli i ogrodów zimowych. Poszerzymy własną produkcję ogrodów zimowych z szkłem bez ramy. Przygotowujemy również projekt własnej lakierni, które jeszcze bardziej usprawni usługi produkcyjne konstrukcji ogrodowych na wymiar. Częścią naszego rozwoju będzie wdrożenie nowego systemu ERP jako narzędzia do optymalizacji procesów firmowych. Wszyscy klienci mogą cieszyć się na większe inwestycje do e-commerce.

2021
Przeprowadzka do nowych i większych obiektów

W roku 2021 uczyniliśmy zasadniczy krok. Po wielu latach opuściliśmy zakład produkcyjny w Říčanach koło Pragi i przenieśliśmy się do znacznie większych obiektów. W miejscowości Všechromy czekał na nas kompleks o wymiarach ponad 6000 m², z powierzchnią produkcyjną 5000 m² i z powierzchnią biurową 1300 m². Przeprowadzka obejmowała również duże inwestycje do zaplecza technicznego. Powitaliśmy w rodzinie nową linię pakująco-produkcyjną Elumatec 628 o wartości ponad 20 mln CZK. Ten krok znacząco przyczynił się do wzrostu obrotu o ponad 45%.

Po raz pierwszy przekroczyliśmy wartość 400 mln koron czeskich. Na Słowacji osiągnęliśmy granicę 3 miliony euro. Za granicą uruchomiliśmy sprzedaż hurtową w Polsce i Irlandii, a także rozpoczęliśmy przygotowania w Niemczech i Austrii. Ulepszyliśmy również nasz system zarządzania zapasami i rozpoczęliśmy przejście na nowy system ERP. Do tego rozpoczęliśmy certyfikację produktów własnej produkcji.

2020
Rozpoczynamy sprzedaż własnych nieruchomości.

Pod marką Hobbytec Reality rozpoczynamy sprzedaż własnych nieruchomości. Koncentrujemy się na sprzedaży lub wynajmu mieszkań, domów rodzinnych i domów mobilnych. Ofertę i usługi można znaleźć pod adresem hobbytec-reality.cz.
 

Uruchamiamy nowe strony internetowe

Zakończyliśmy gruntowny redesign naszej strony internetowej. Nowe środowisko podzieliliśmy na dwie części. Produkcja na zamówienie obejmuje ogrody zimowe, pergole, wiaty samochodowe i domy mobilne. E-shop oferuje pełną gamę produktów do wyposażenia domu i ogrodu.
W miejscowości Tehovec poszerzamy nasze zakłady produkcyjne o nowe maszyny CNC i inne maszyny s celem zwiększyć produkcję. Jednocześnie poszerzamy ilość pracowników. Gospodarkę magazynową powiększyliśmy o dziesiątki ton aluminium i innego materiału, aby nie doszło do przestojów produkcyjnych. Znacząco rozwijamy swoją działalność na rynkach zagranicznych. Rozpoczynamy sprzedaż hurtową na terenie Słowacji i Polski.

2019
Zwiększamy naszą zdolność produkcyjną

Ogromny sukces naszych aluminiowych konstrukcji ogrodowych wymagał zwiększenia mocy produkcyjnej. Nasz zakład produkcyjny zyskuje powierzchnię ponad 5000 m2 i jednocześnie znacząco powiększamy własny zespół. Uruchomiliśmy nowy CRM do zarządzania zapasami i zamówieniami. Rejestrujemy znak towarowy HOBBYTEC.

2018
Uruchamiamy własną produkcję z aluminium

Zwiększyliśmy obrót w całym segmencie o ponad 30%. Wraz z dalszym rozwojem firmy znacząco powiększamy liczbę pracowników i przedstawicieli handlowych. A przede wszystkim uruchamiamy własną produkcję aluminiowych ogrodów zimowych, pergoli i wiat samochodowych pod własną marką Hobbytec Aluminium.

2017
Zaczynamy ze sprzedażą domków mobilnych

Dużą zmianą jest rozpoczęcie budowy własnych domów drewnianych i domów mobilnych pod marką Hobbytec Home, Hobbytec Mobile i Hobbytec Wood. Po raz pierwszy przekraczamy roczny obrót 100 mln. CZK.

2016
Nowa spółka Hobbytec CZ s r.o.

Powstaje nowa spółka Hobbytec CZ s r.o. Po otwarciu nowego zaplecza dla naszych pracowników przystąpiliśmy do znacznego powiększenia naszej powierzchni magazynowej. Zwiększyliśmy obecną pojemność do 3000 m². Wszystko po to, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty z czeskiego i słowackiego e-sklepu.

2015
Uruchamiamy sklep internetowy z nową maskotką

W tym niezwykłym roku doświadczyliśmy wyraźny wzrost obrotu. Poszerzyliśmy naszą ofertę produktową do ponad 10 000 pozycji, wzmocniliśmy zespół sprzedażowy i zakończyliśmy budowę nowej siedziby firmy. Nowy sklep internetowy w kilku wersjach językowych wymagał większe koszty związane z marketingiem. Stworzyliśmy nową maskotkę i przeprojektowaliśmy nasze projekty.

2014
Współpracujemy z największymi sieciami handlowymi

Udało nam się nawiązać współpracę z największymi sieciami sprzedażowymi w Czechach. Już pod własną marką rozpoczęliśmy tutaj sprzedaż naszych wybranych produktów.

2013
Otwieramy pierwszy showroom

W miejscowości Tehovec koło Říčan, otwieramy nasze własne pierwsze centrum demonstracyjne. Nowi klienci mogą zapoznać się z naszą ofertą ogrodów zimowych, pergoli i wiat samochodowych osobiście. Jednocześnie rozpoczynamy sprzedaż na słowackim rynku, a to za pośrednictwem nowej spółki Hobbytec SK, s.r.o.

2012
Duży początek

Dla nas przełomowy rok, kiedy rozpoczęliśmy działalność gospodarczą. Uzyskaliśmy wyłączne lub handlowe przedstawicielstwo czołowych producentów wyposażenia domu i ogrodu. Z sukcesem udało nam się wejść na czeski rynek w dziedzinie konstrukcji ogrodowych.