MagazínZasady skutecznej wentylacji szklarni

Szklarnia jest nieodzownym partnerem dla wszystkich ogrodników. Co ważne wentylacja, które muszą zostać uwzględnione w procesie wdrażania szklarni. Jak to zrobić?

Szklarnia jest nieodzownym partnerem dla wszystkich ogrodników. Co ważne wentylacja, które muszą zostać uwzględnione w procesie wdrażania szklarni. Jak to zrobić?
 

 

Wentylacja jest pierwszą rzeczą, którą trzeba myśleć o tym w szklarni

Nawet najlepsze uprawach szklarniowych nie da poprawne, jeśli lekceważyć światła, składników odżywczych i wentylację. Szczególnie początkujący hodowcy lekceważ go. Dzięki wentylacji może regulować cieplarniane warunki klimatyczne podczas wymiany powietrza w szklarni stymuluje wzrost roślin.

 

Pomyśl o wentylacji od początku

Każdy cieplarnianych szkła i poliwęglanu musi mieć klap wentylacyjnych, które mogą być szczelnie zamknięte. Latem powinno przepływać powietrze cieplarnianych więcej niż w zimie. Uwaga, natomiast w lecie zmniejszenie wilgoci w zimie i jego wzrostu. Właściwe jest zatem wentylacja w szklarni prawidłowo kombinowanego. Otwory powinny być w stropie i ścianach bocznych szklarni. Zimne powietrze wchodzi przez okna boczne, ogrzewane i wzrasta z szyberdachu. W lecie, należy przeprowadzać w okresie krążenia powietrza cieplarnianych na godzinę.
 

Można również automatycznie przewietrzyć

Nowoczesne szkła cieplarnianych może przybrać formę Automatyczne otwieranie okien, gdy system automatycznie wykrywa, kiedy otwarte okna, a kiedy zamknięte. Te automatyczne systemy są odpowiednie dla większych szklarniach. Do odegrania ważną rolę w szklarni jest również praktyczna cień, co zapobiega palące rośliny przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
 
W upalne dni, zostawić otwarte drzwi, jak również. W zimnych porach roku, a wręcz przeciwnie, zachować jak najwięcej ciepła. Ściany boczne ewentualnie wyizolowanie bąbelkowej, nie tak intensywnie wietrzyć. Powierzchnia obszaru odpowietrzającego nie może być mniejsza niż szóstego szklarni powierzchni podłogi. Istotne znaczenie ma również orientacja szklarni. Strona południowa jest bardziej narażona na działanie promieni słonecznych i nie ma wiatru.