MagazínZadaszenie pergoli

Siedząc w pergoli w ogrodzie z pewnością udany. Jeśli jednak wieje i pada deszcz nieco, możemy pożegnać się z przyjemnym siedzenia. I tak przytulne miejsce do siedzenia na dachu?

Siedząc w pergoli w ogrodzie z pewnością udany. Jeśli jednak wieje i pada deszcz nieco, możemy pożegnać się z przyjemnym siedzenia. I tak przytulne miejsce do siedzenia na dachu?
 

 

Odpowiedni materiał do zadaszenia pergoli

Drewno, aluminium lub tworzywa sztucznego? Jest niemal filozoficzne pytanie.
 

Materiały dachowe drewniane

Prawda jest taka, że ​​drewno jest po prostu ponadczasowe klasyki, a dla wielu jest nie do pobicia mistrzem. Drewno jest wytrzymały, miłe dla oka i dotyku. Jednak jej koszt jest wyższy. Co więcej, nie jest regularna konserwacja drewna gwałtownie pogarsza. Musimy także liczyć się z tym, że jeśli wziąć drewnianego zadaszenia pergoli, nie korzystają dużo słońca.
 

Aluminium dachowe

Aluminium jest materiałem w zasadzie bezobsługowe i wrażliwa przy wyborze struktury ogrodowy wykonany z aluminium nadaje się do każdego ogrodu. Pergole aluminiowe są w różnych wersjach kolorystycznych i są łatwe w montażu. Ponadto, aluminium nie wymagają obróbki powierzchniowej. Ważne jest użycie podczas montażu elementów złącznych ze stali wysokiej jakości.
 

Dachowe plastikowe

To nie prawda, że ​​plastik jest brzydki. Z tworzywa sztucznego ma szereg zalet. Jest lekki, trwały, wygodny w użyciu, a przy dobrej selekcji można elegancko dokładnego dostrojenia zewnętrzne i wewnętrzne. Plastikowe lub poliwęglanowe materiały są więc obecnie bardzo popularne. A dla zagorzałych miłośników drewna możliwe jest zaoferowanie kompromis. Kombinacje tych materiałów.
 

Kombinacje materiałów

Połączenie pokrycia dachowego jest idealny do pokryć dachowych. Wspieranie elementów możemy wybrać idealne pokrycie dachowe wykonane z drewna lub aluminium niezniszczalnego. Budowa zakończona pergoli następnie określić przejrzysty i lekki dach wykonany z poliwęglanu. Zadaszenie będą chronione przed wpływem czynników atmosferycznych, ale również nadawać wystarczającą ilość światła.
 

Zakładanie struktury poliwęglanu

Przed ułożeniem strukturę poliwęglanu musi być wykonana z materiału drewna, został szczegółowo pokryty warstwą ochronną. W strukturze powierzchni styku z płyt poliwęglanowych muszą być przyklejone klejem taśmy uszczelniającej. Poliwęglan reaguje na zmiany temperatury, taśmy uszczelniające zapobiega niechciane dźwięki z poliwęglanu na zmiany temperatury.
 

Wskazówka:

Na pokładzie poliwęglanu Nie stosować żadnych chemicznych spoiwa uszczelniające, kleje, silikony. Może to spowodować trawienia płytek i nieodwracalne uszkodzenia materiałów. Pomiędzy płytami należy pozostawić małą szczelinę dylatacyjną.