MagazínWszystko, co musisz wiedzieć o szklarni

Szklarnia jest bardzo popularny do uprawy warzyw i roślin. To daje zupełnie nowe możliwości dla bogatego zbioru. Doradzimy Ci, jak wybrać projekt, rozmiar i może być stosowany przez cały rok.

Szklarnia jest bardzo popularny do uprawy warzyw i roślin. To daje zupełnie nowe możliwości dla bogatego zbioru. Doradzimy Ci, jak wybrać projekt, rozmiar i może być stosowany przez cały rok.
 
Szklarnia przyspiesza wzrost roślin, chroniąc je przed wpływami atmosferycznymi, rozszerzając ich sezon. W szklarni można rosną pomidory, papryka, ogórki, bazylia, melony, a także storczyki, egzotyczne owoce, sukulentów i więcej.
 

 

Jaki kształt oranżerii wybrać?

Najbardziej powszechnie stosuje się prostokątny kształt z pionowymi ścianami bocznymi i dwuspadowego dachu, który umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli dach jest wystarczająco wysoka, można rozwijać kwiaty i warzywa na półkach.
 
Szklarniowym nie nachylone ściany boczne zapewniają roślinom dużą ilość światła słonecznego. Ukośne ściany boczne przechodzą więcej światła w porównaniu do pionu.
 
Licznik cieplarnianych wykorzystują ci, którzy mają w ogrodzie braku przestrzeni i wolnej ściany domu z widokiem na południe lub południowy wschód.
 

Co jest odpowiednim środowiskiem dla szklarni?

jest potrzebne, aby umieścić na bardzo słonecznym miejscu cieplarnianych. Nadmiar słońca może być sterowany maty, rolety lub malowanie ścian wapnia w mleku. Brak słońca, natomiast nie usunie. Idealna lokalizacja jest kierunkiem cieplarnianych z północy na południe. Jeśli rosną rośliny w szklarni w okresie zimowym, ukierunkować go východozápad. Ważne wówczas kierunek wiatru.
 

Jaki rodzaj projektu?

Najbardziej popularny jest metalowa, ocynkowana konstrukcja. Aluminiowa konstrukcja zapewni długotrwałą eksploatację. Nie ma potrzeby, aby utrzymać i wybór wielu zmian koloru. Coraz częściej stosuje się konstrukcję z tworzywa sztucznego, który ma dobrą izolację, ale mniej odporne w porównaniu z metalu lub drewna. Drewniana konstrukcja działa naturalne. Musi być utrzymywane i często koszt jest zazwyczaj wyższa niż pozostałych materiałów.
 

Jaki rodzaj przeszklenia?

Szkło przechodzi światło najlepszy ze wszystkich materiałów. Nie nadaje się do ogrzewanych szklarniach, ponieważ ma słabe właściwości izolacyjne. Płyty poliwęglanowe mają wręcz przeciwnie dobre właściwości izolacyjne, ale również niższa przepuszczalność światła i krótsze życie. W stosunku do Poliwęglan są one bardziej odporne na pękanie.