MagazínWiosna pielęgnacja ogrodu

Wiosna jest w pełnym rozkwicie. Zieleń chce rozmawiać z każdym rogu, niestety, że w jego ozdobnych w ogrodzie, nie stać zbyt. Tak, to plevelnaté rośliny, a my najbardziej skutecznie wygnany do ogrodu, trzeba pozbyć się z nich od razu z pierwszymi promieniami wiosny.

27 kwietnia 2017
 
Wiosna jest w pełnym rozkwicie. Zieleń chce rozmawiać z każdym rogu, niestety, że w jego ozdobnych w ogrodzie, nie stać zbyt. Tak, to plevelnaté rośliny, a my najbardziej skutecznie wygnany do ogrodu, trzeba pozbyć się z nich od razu z pierwszymi promieniami wiosny.
 
Jeśli zapisów pogodowych tak, że nie ma już przymrozki, zdjąć zimowe koce, które chronią rośliny przed mrozem czy „wącha”. Gałęzie uszkodzone przez mróz ostrożnie odciąć.
 
Cięcie drzew owocowych w tym okresie również pożądane, aby zapewnić równowagę pomiędzy wzrostem i drzewa płodności. Najpierw przycina jabłoni i grusz, a później z pierwszych zielonych liści, przycinanie owoców pestkowych, jeśli brakowało nam go w ubiegłym roku, po zbiorze owoców. Jeśli minął owoców pestkowych na wiosnę nie uda, możemy to zrobić po żniwach w lecie. Pestkowe są wcześnie, wiosna wyciąć dość delikatna i wymaga doświadczenia ogrodnik. Uprawy wykonać ręczną piłę, jeśli mamy okazję i doświadczeń, należy użyć piły łańcuchowej.
 
Na wiosnę, po prostu nie wyciąć drzewa, możemy również wyciąć ozdobnych traw i krzewów. Zimozielone drzewa na ostatni skrócić pędy połowy długości, grubsza będzie wspierać wzrost i tworzenie nowych liści. Jeśli rozważają sadzenie nowych drzew, jesteśmy na nich w tym czasie we właściwym czasie. Podobnie, przesunięcie lub przeniesienie niektórych bylin będzie sukcesem w tym okresie, nawet jeśli jest przeszczepiony z ziemią okrywającą korzenie.
 
Jeśli będziemy kołysać, nie powinniśmy zaniedbywać opieki nad nią. Skalka czyste, odplevelíme i upuść nowe rośliny alpejskie, mamy też pewną długość jednoroczne.
 
Z zapewnieniem pergoli dekoracji i Altanka na chwilę nadzieję tys. Kwiatowe podstawy dekoracji w donicach, ale są one dobrze przez jakiś czas nawet chronić przed wszelkimi promrznutím. To skutecznie daje nam ochronę, szklarni plastikowych, zadaszony taras oraz oranżerię. Jednak to zależy również od miejsca, w którym mamy ogród. U podnóża są bardzo zimno noc w maju i, w przeciwieństwie do nisko położonych miejscach.
 
Nie zapominajmy, nasze trawniki ogród. Pohrabejte jest vertikutátory Fan. Chwasty i mchu z trawnika usunąć selektywnych herbicydów. Obszar Dosejte, jak wymaganej jakości nasion trawy. Porównaj nierówności terenu za pomocą drobnoziarnistego piasku kwarcowego, a następnie posypać granulowany nawóz na powierzchni darni trawy. Wraz ze wzrostem ciepła będzie następnie skupić się na podlewanie i koszenie trawy lub cięcia. Mając to pomaga nam kosiarkę.
 
Odpowiednie nawozy stopniowo traktować cały ogród, ile potrzeba. Sprawdź, czy ewentualnego występowania chorób i szkodników, dzięki czemu możemy podjąć odpowiednie działania. Nie zapomnij, aby oczyścić dom, a nie tylko z resztek starych roślin i chwastów, ale również od wszelkich pleśni na ścianach szklarni. Ci, usuwa wodę z octem. Również postępować w szklarniach.