MagazínUstanowienie trawnik wiosna

Jeśli chcemy roku do ustanowienia nowego trawnika, musimy szanować specyfikę sezonu.

 
5.04.2017
 
Jeśli chcemy roku do ustanowienia nowego trawnika, musimy szanować specyfikę sezonu.
 

 

Podstawowe kroki

Niektóre kroki są niezmienione. Obejmują one usuwanie chwastów. Najbardziej skuteczne jest stosowanie nieselektywnych herbicydów, aby pozbyć się wszystkich gatunków roślin. Produkty te mają zastosowanie w odniesieniu do aktualnej pogody. Następnie modyfikować, wzorowaną terenu i prokypříme aerator gleby. Z tych korekt musimy rozpocząć z dużym wyprzedzeniem, aby nadrobić czas idealny do siewu nasion trawy. Po modelowania i napowietrzania gleby, gleba powinna być co najmniej trzy tygodnie, aby reszta zniknęła. Jeśli się pospieszymy, możemy ewentualne nierówności stworzony przez stopniowe osadzanie z Blindside gleby.
 

Wiosenne sianie trawy

Jeśli mamy przeprowadzić siew wiosną jesteśmy zalecany termin od kwietnia do początku maja. Zależy to głównie od idealnej wilgotności gleby i temperatury (15-20). Wraz ze wzrostem temperatury zwiększa się proporcjonalnie do zużycia wody do nawadniania nasion. Niska temperatura poniżej 10 ° C grozi młode pędy pleśń. Kiedy spodziewane jest łagodniejsza zima, że ​​w kwietniu temperatura będzie znacznie wyższa, więc możliwe jest, aby przenieść wiercenie już pod koniec marca, ale ziemia nie musi być schłodzone, jak uważamy idealny kruchy spójność gruntu.
 

Dobór mieszanek traw

Przy doborze mieszanek traw skonsultować się z ekspertem, dla jakiejkolwiek innej mieszanki nadaje nasion uniwersalnej. Ponadto, dobrze jest przestrzegać możliwość gleby lub navézt nową glebę. Na mieszaninie nasion trawy jest zbyt skąpy. mieszanki traw z hipermarketu będzie się opłacać. Mieszanka jakość zapewni przyjemny i trwały trawnik. nasiona traw wysiewane ręcznie lub za pomocą wiertarki. Cały trawnik konfluencji posypać cienką warstwę podłoża. W tym celu dobrze obsługiwany przez rozrzutnik ręki.
 

Nawadnianie trawników

Po wysiewie nawadnianie jest absolutnie niezbędne dla dobrego stanu kiełkujących nasion. Okres wiosenny to nagrany w tym przypadku, ponieważ gleba jest dostatecznie zwilżone po ostatniej zimie. Oni również mrozy pozbyć się wszelkich szkodników lub chorób. Około miesiąc musi być stale wilgotna powierzchnia zasiewów. Po tym konieczne jest, aby nawadniać trawnik dziennie wystarczy, aby nawadniać Dnia trzeciego. Jeśli możemy użyć wody deszczowej do nawadniania jest to bardzo wygodny system automatycznego nawadniania.

Skórowania w stosunku do koszenia

Pierwszy tnącego prowadzi się na wysokości około 10 cm łodygi. Łodygi skrócić o 5 cm. Łodygi skrócić oszczędnie ze względu na ich wciąż słabą systemu korzeniowego. Kolejne koszenie przedziały reguluje tempo wzrostu traw i warunków pogodowych.
 

Co wybrać kosiarkę

Na małych powierzchniach wystarczy kosiarka Cylinder że nie kosić trawnika, ale faktycznie tnie. Jest to bardzo przyjazny i ekonomiczny sposób, aby utrzymać swój trawnik dla młodych źdźbła trawy bardzo odpowiedni. Jednak duże obszary mogą zająć około kosiarki rotacyjnej. zasilany benzyna, elektryczny lub akumulator. Obchodzenie Kosiarki te łatwiejszą opcję dojazdowej.