MagazínToniemy w kominku

Od niepamiętnych czasów ludzie podziwiali ogień. Jego ciepła i energii elektrycznej, ale również atmosfera, że ​​płonący ogień udało i jest w stanie wypełnić. Radiant ciepła domesticity z ody marne.

Od niepamiętnych czasów ludzie podziwiali ogień. Jego ciepła i energii elektrycznej, ale również atmosfera, że ​​płonący ogień udało i jest w stanie wypełnić. Radiant ciepła domesticity z ody marne.
 

 

Dlaczego rozpalić ogień na wiosnę?

Na wiosnę, gdy rodzina wykorzystanie dom przestają centralnego ogrzewania, wchodzi w piecach zabaw. Ogrzewanie kominek jest nie tylko przyjemne, ale także dodatkowe ekonomiczne i ekologiczne. A jeśli zdecydujemy się na ciekawym kominek, mamy bardzo estetyczne i wewnętrzny element projektu. Wtedy po prostu dobra książka lub miłym towarzyszem i zapomnieć o nudnych TV rozrywki. Widzimy tylko drewno trzaski w kominku.
 

Zalety ogrzewania w kominku

Zaletą bezsprzeczne jest ekonomiczna eksploatacja pieca. 1KW ciepła wytworzonego w wyniku spalania drewna w punktach kolejność grosza. Jeżeli zamiast spaleniu drewna w kominku, wybrać komfortowe ogrzewanie gazowe, nie wystarczy się zastanawiać, kiedy ostateczny rachunek. Spalanie drewna jest zatem nadal najtańszym i najbardziej przyjazne dla środowiska źródło energii cieplnej.
 

Jakie piece wybrać?

Piece są albo kafelki lub metalu. Ale jakie są różne materiały obok? Mają pewną coś ekstra? A jakie parametry musimy opierać swój wybór?
 
Oczywiście wygląd jest tym, co dostaliśmy nas do kominka interesował w pierwszym, ale prawo to jest dobre, aby dbać o wydajności pieca. Należy mieć na uwadze, że 1 kW jest wystarczający do ogrzewania przestrzeni 20 metrów kwadratowych. W przypadku nowych budynków, możemy liczyć się z 30-40 metrów kwadratowych. Dlatego też, jeśli chcesz kominek přitápět tylko jeden pokój lub cały dom. Bierzemy również pod uwagę możliwość gorącej wody. Wymagania te mają zasadnicze znaczenie przy wyborze pieca.
 

Jak można piece ciepła?

Jeśli zaczniemy z ustawy o ochronie powietrza, możliwe jest w kominkach domowych nagrać tylko suchego drewna i paliwo o niskiej dymu. Nie można nagrać malowane lub inaczej traktowane chemicznie drewno.