MagazínSeries - Winter Garden: Uprawa roślin w ogrodach zimowych

Podczas zdobywania ogród zimowy, możemy spodziewać się, że będzie, oczywiście, rośliny. Ale do roślin w ogrodzie prosperował, konieczne jest, aby dopasować swój wybór i zwracać baczną uwagę. Nie wiemy, czy rada jest dobra, aby skontaktować się z architektem krajobrazu.

Podczas zdobywania ogród zimowy, możemy spodziewać się, że będzie, oczywiście, rośliny. Ale do roślin w ogrodzie prosperował, konieczne jest, aby dopasować swój wybór i zwracać baczną uwagę. Nie wiemy, czy rada jest dobra, aby skontaktować się z architektem krajobrazu.
 

 

Formy wykorzystania roślin w ogrodach zimowych

Zarówno użytkownicy roślin w oranżerii znajduje się całkowicie na wyobraźnię, ale nawet jeśli fantazji powinniśmy przestrzegać pewnych zasad. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że rośliny nie będzie się rozwijać. Nawet w ogrodach zimowych możemy umieścić rośliny w pojemnikach lub łóżka, możemy uprawiać rośliny jak epityfy. Epityfy są rośliny, które oddają korzeni i pni drzew, i są szeroko stosowane w tropikalnych lasów deszczowych.
 
 

Rośliny w łóżkach

Rośliny sadzi się w glebie, która jest połączona z ziemią pod ogrodzie. Zaletą takiego systemu polega na tym, że rośliny mogą brać korzeń głęboko i naturalnie również otrzymać substancje odżywcze i wilgoć.
 
Jak dbać o rośliny w łóżkach jest łatwe. System ten może jednak kolidować z termicznych właściwościach izolacyjnych na ogród. Ponadto, jest to naturalna droga dla zwierząt, które mogą dostać się do wnętrza ogrodzie.
 

Rośliny rosnące w pojemnikach

Uprawy roślin w pojemnikach ma kilka zalet. Przez donice są ruchome i mogą być przesyłane, możliwe jest, aby spróbować więcej miejsca w oranżerii i określić, które rośliny posadzone w ich siedlisk najlepiej pasuje. Dodatkowo, rośliny można traktować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W przypadku projektowania ciekawych doniczkach kwiatowych można znaleźć w ogrodzie bardzo estetyczne elementu.
 

Dobór roślin do ogrodów zimowych

Można używać prawie wszystkich rodzajów roślin z różnych stref klimatycznych. Zawsze jest to konieczne w celu dostosowania się do ich doboru specyficzne warunki klimatyczne ogrodów zimowych.
 
W ten sposób rośliny będą rozwijać się pod wpływem światła, temperatury, wilgotności powietrza i podłoża i ilości składników odżywczych. Kluczową rolę w doborze roślin odgrywa właścicieli ogródka wymagania dotyczące czasu i kosztów funkcjonowania ogrodu zimowego oraz dostępność produktów na rynku.
 

Porada:

Rośliny powinny oranżerii logicznie zorganizowane. To nie powinno być tylko zbieraniną kolorach. Jeśli robimy układ zawiera kilka roślin, powinniśmy obracać różne kolory, kształty liści, wiszące z poziomo rosnących roślin, itp. Logiczna kombinacja różnych struktur i faktur tworzy kontrasty, które ożywiają przestrzeń i ogród zimowy będzie całoroczny zmieniając dynamiczną przestrzeń.