MagazínSeries - Winter Garden: ogrody zimowe Elewacje

W celu oranżerii spełniać swoją funkcję przez cały rok, konieczne jest dodanie aluminium, drewna, stali lub tworzywa sztucznego o budowę oranżerii pasującymi kurtkę. Osłona jest ze szkła lub z poliwęglanu.

06 kwietnia 2017
 
W celu oranżerii spełniać swoją funkcję przez cały rok, konieczne jest dodanie aluminium, drewna, stali lub tworzywa sztucznego o budowę oranżerii pasującymi kurtkę. Osłona jest ze szkła lub z poliwęglanu.
 

 

Materiał osłonowy i mikroklimat w ogrodzie ziowym

Do oranżerii, pożądane jest, aby materiał, z którego płaszcz posiada wysoką przepuszczalność światła, ale również, że w wystarczającym stopniu termicznie i akustycznie. Przepuszczalność światła i izolacja cieplna znacznie wpływa na mikroklimat poza cieplarni. Jakość i rodzaj materiału jest następnie na podstawie, jak trudne do termoregulacji całorocznego.
 

Proste szkło

Proste szkło jest obecnie do budowy ogrodów zimowych nieużywane. To szkło nie ma odpowiedniej izolacji. Jego zaletą jest to znaczy wysokiej przepuszczalności światła, a na powierzchni tych szkieł w znacznym stopniu skondensowana woda nie jest w ten sposób nadaje się do oranżerii obudowy.
 

Szkło izolacyjne

Według szczególnej definicji w zakresie stwardnienia płyty składają się z dwóch lub więcej arkuszach takich samych lub różnych rodzajów szkła, które są oddzielone przestrzenią wewnętrzną, która jest hermetycznie. Ta przestrzeń jest wypełniona suchym powietrzem lub specjalnym gazem. Do pokrywania oranżerii oszklenia jest typowy szerokość 24 mm. Jednakże, można także użyć potrójnego. Potrójne oszklenie ma lepsze właściwości izolacyjne, ale cięższe i przepuszczalność światła jest mniejsza. Wybór grubości szkła izolacyjnego i jest zależny od typu budowy ogrodów zimowych, a jego pojemność.
 

Konstrukcja oranżerii poliwęglan obudowa

W przeciwieństwie Poliwęglan wyróżnia się lekkością, ale wraz z nią możliwość niskim obciążeniu. Poliwęglan jest niższa przepuszczalność światła niż szkło. Poliwęglan może być zalecana dla lekkiej konstrukcji, i jest szczególnie przydatny w przestrzeni dachu ogrodu zimowego.