MagazínSeries - Winter Garden: Czynniki wpływające na budowę oranżerii

ogrody zimowe są nie tylko malownicza oaza dla użytkowników, ale również służy do stworzenia odpowiedniego mikroklimat dla roślin. Przy budowie oranżerii należy wziąć pod uwagę struktur materialnych, Elewacje, cieniowanie, wentylacyjnych i grzewczych. Jednak jest to również należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne, które wpływają na wydajność znacznie ogrody.

06 kwietnia 2017
 
Ogrody zimowe są nie tylko malownicza oaza dla użytkowników, ale również służy do stworzenia odpowiedniego mikroklimat dla roślin. Przy budowie oranżerii należy wziąć pod uwagę struktur materialnych, Elewacje, cieniowanie, wentylacyjnych i grzewczych. Jednak jest to również należy wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne, które wpływają na wydajność znacznie ogrody.
 

 

Region klimat, gdzie znajduje się ogród zimowy

Eksperci klimat wyróżnić obszar do ostygnięcia lekko ciepłe i gorące. Różnią się one liczbą temperatura i zamrażania dni, przy średniej temperaturze i szereg wyraźnych i pochmurny dni. Wszystkie te czynniki znacząco wpływać na wahania temperatury zewnętrznej oranżerii, która ma znaczący wpływ na rozwój i wzrost roślin uprawnych. Warunki klimatyczne, musimy dostosować wentylacji, ogrzewania i ekranowanie.
 

Orientacja do kardynała

Również pewna orientacja ogrody kardynał jest istotnym czynnikiem. Oranżeria może skupić się na żadnym z punktów kardynalnych, ale jest wtedy konieczne ze względu na specyfikę związanych z danym kierunku.
 

Ogród z widokiem na wschód

Na budynku wschodu słońca świeci szczególnie podczas porannego i częściowo południa. Później są one chronione przed wysoką temperaturą budynku. W tych oranżerii nas nie ma nadmiaru ciepła z promieniowania słonecznego z powodu jego niskiej intensywności.
 

Ogrody zimowe stojące południe

Strona południowa zimowe obfitują całoroczne ogrzewane przez światło słoneczne. Dlatego muszą być chronione cieniowania i jakości przestrzeni wentylacyjnej. Wskazane jest, aby korzystać z pionowymi powierzchniami obudowy. Oni uchwycić promienie słoneczne mniej niż powierzchniach pochyłych. Dobrze jest wziąć pod uwagę odpowiednie dachowe, od strony południowej ogród nieprzezroczystą pokrycia dachu. Dach będzie również powinny mieć wystarczająco dużą nakładania.
 

Ogrody od północnego

ogrody zimowe skierowane na północ przedstawiają zwłaszcza pierwsze letnie i zimowe promienie ostatni, po czym większość dnia wydają się być w cieniu budynku, więc nie ma potrzeby dużych inwestycji w osłonie. Pożądane jest, aby skupić się na odpowiednim ogrzewania pomieszczeń. Z architektonicznego punktu widzenia, odpowiedni dobór wysokie i lekko opadający dachów że lepiej rozpraszają promienie słońca i dostatecznie przechwytywania promieniowania słonecznego na zachodzie i wschodzie.
 

Ogród zimowy na zachodzie

Zachodu ogród podgrzewaną południu i wieczorem słońce. Rano po zachodniej stronie są zimne.
 

Wskazówka:

projektanci krajobrazu polecić jako idealnej orientacji oranżerii na południowym zachodzie i południowym wschodzie, w razie potrzeby w połączeniu z wentylacji, ogrzewania i ekranowania będzie w obszarze zimą rośliny ogrodowe rozwijać. Oczywiście, to zależy także od doboru odpowiednich roślin, a zwłaszcza preferencji i oczekiwań użytkowników ogrodów zimowych.