MagazínSeries - Ogrody zimowe: warunki termiczne w ogrodach zimowych

Jak światło, ciepło jest także wpływ promieni słonecznych. Ciepło w ogrodzie zimowym jest bardzo ściśle związane nie tylko światła, ale również wilgoć.

Jak światło, ciepło jest także wpływ promieni słonecznych. Ciepło w ogrodzie zimowym jest bardzo ściśle związane nie tylko światła, ale również wilgoć.
 

 

Co wpływa na ciepło

Temperatura ma wpływ na wszystkie procesy życiowe roślin. Im więcej roślin ogród zimowy, tym więcej ciepła jest absorbowane w nim, a mniejsze wahania temperatury. Według ekspertów (Tęgoryjec, 1975), można twierdzić, że wszędzie tam, gdzie bujna roślinność, wahania temperatury są niższe niż gdzie występuje roślinność i biedniejsze kraje lub skały są nadal gołe. Temperatura zewnętrzna oranżerii w istotnym stopniu orientacji do Cardinal.
 
 

Minima i maksima temperatury termin

Najniższa granica, przy której rośliny mogą wegetować, nazywany jest niski termiczny. W przeciwieństwie do tego, w wysokiej temperaturze, w której procesy życiowe roślin traci maksymalna temperatura. Logicznie rzecz biorąc, najbardziej odpowiednia temperatura dla życia roślin gdzieś w środku. Jednak poszczególne gatunki roślin mają różne preferencje.
 
 

Ogrody zimowe dystrybucji

Zamieszkałych zimowe można przez cały rok, w temperatura regulowana jest w grzejniki i oranżerii zimno lub nie ogrzewanych.
 
 

Ogrzewanie w ogrodzie zimowym

W związku z tym, w jakim celu używamy na ogród i na jakiej stronie świata koncentruje się wybieramy, rodzaj grzania. Odpowiednim rozwiązaniem dla zajętych letnich ogrodów zimowych rundy jest to, że system grzewczy był związany z systemem ogrzewania ocieplenie sam dom. Jedną z możliwości jest ogrzewanie wbudowane w podłogę. Jego zaletą jest to, że emituje ciepło równomiernie na całej powierzchni. Wadą jest to, że pojemniki z roślinami szybko schnie podłoża.
 
Alternatywą ogrzewanie podłogowe ogrzewanie jest wbudowany w ścianę. W przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników nie generują żadnych niepokojących bariery. Całe ciało jest ukryta pod powierzchnią. Wśród innych rodzajów grzejników również taśmy grzejnych w ściankach do 30 cm nad dnem, lub w postaci miejscowej pieców grzewczych, które są przeznaczone do szybkiego przyrostu ciepła.