MagazínSerie - Oranżerie: Wilgoć w ogrodzie zimowym

Odpowiednie wilgoci jest pożądane w cieplarni. Zawartość wody oznacza się przez pary wodnej zawartej w powietrzu. Ich liczba jest bardzo zmienna i zależy od wielu innych czynników.

Odpowiednie wilgoci jest pożądane w cieplarni. Zawartość wody oznacza się przez pary wodnej zawartej w powietrzu. Ich liczba jest bardzo zmienna i zależy od wielu innych czynników.
 

 

Maksymalna wilgotność względna

Maksymalna zawartość wilgoci wyraża największej ilości wody i powietrza, przy określonej temperaturze, jest w stanie utrzymać gaz. Jest to w zasadzie, maksymalna zawartość wody w powietrzu. wilgotność względna jest wprost proporcjonalna do temperatury powietrza w pomieszczeniu. Oznacza to, że wilgotność zmniejsza się za każdym razem, gdy temperatura wzrasta.
 


A maksymalna wilgotność względna

Wilgotność Znaczenie

Laik powiedziałby, że wysoka wilgotność w ogrodzie zimowym jest korzystna, ale nie aż tak.
 
Bardziej stabilne warunki temperaturowe w szklarni będzie mniej problemów z wilgocią. Jeśli ogród zimowy podlega można oczekiwać wahania w wysokich temperaturach przy wysokiej wilgotności. Aby utrzymać stabilny mikroklimat oranżerii jest to konieczne ze względu na szereg technicznych i wzornictwa.
 

Co wpływa na mikroklimat ogrodu zimowego

Mikroklimat w ogrodzie jest ściśle związana ze środowiskiem zewnętrznym. Inne czynniki to orientację oranżerii na końcu świata, jego kształt i ciągłość ogrodzie do przestrzeni życiowej. Jeśli planujesz ogród zimowy w nowym, długoterminowym planie wilgotności. To może potrwać wiele miesięcy dla całego budynku dokładnie suszy i klimat stabilizuje.
 

Zalecana wilgotność w ogrodzie zimowym

Wilgoć w ogrodzie zimowym zależy od jego przeznaczenia. Jeśli używamy tylko ogród do sadzenia powinny być optymalny zakres wilgotności 70-90%. Jednakże, jeśli ktoś ma pozostać nie powinna przekraczać 65% wilgotności. Jeśli ogród zimowy całkowicie część salonu jest pożądane w celu zmniejszenia zawartości wilgoci około 40-55%. Wysoka wilgotność ma wysokie ryzyko wystąpienia niepożądanych form.
 

Co zwiększa wilgotność?

Im więcej rośliny w cieplarni, tym bardziej, im więcej wilgoci. To dodatkowo zwiększa kąpieli wilgoć, fontanny. Dlatego konieczne jest, aby regularnie wietrzyć ogród lub używać klimatyzatora. Ideałem jest połączenie obu. Klimatyzacja powinna być częścią ogrodów zimowych dokumentacji projektowej.