MagazínRutynowa konserwacja łańcuchowa

łańcuchowa konserwacja jest integralną częścią pracy z piłą i prowadzi do osiągnięcia optymalnej trwałości.

10.4.2017

łańcuchowa konserwacja jest integralną częścią pracy z piłą i prowadzi do osiągnięcia optymalnej trwałości.
 

konserwacja filtra powietrza łańcuchową

Nie pracować bez filtra powietrza lub z brudnym filtrem. Zapchany filtr powoduje, że piła łańcuchowa mniejszą produkcję i większe zużycie paliwa. Przed wyjęciem filtra powietrza usunąć grubych zanieczyszczeń, aby nie dopuścić do komory do gaźnika. Wyjąć filtr, czyste dopasowanie filtra i zamknąć pokrywę filtra. Filtr powinien być czyszczony poprzez płukanie zbiornika z czystą benzyną. Używamy tylko suche i wyczyścić filtr.
 

żebra cylindra

Po zakończeniu pracy, konieczne jest czyszczenie żebra cylindra. Żebra łańcuchową czystości, tak że ociera zanieczyszczenia, a następnie ostrożnie usunięte. Zaniedbanie tej konserwacji może doprowadzić do przejęcia wojennej łańcuchową.
 

zbiornik paliwa

W miarę potrzeb, w zależności od wykorzystania pilarek, wymaga czyszczenia i ssania głowę zbiornika paliwa. Głowica ssąca Wyjąć i przepłukać świeżą benzyną. Jeśli to konieczne, wymień ją.
 

wydechowy

Podczas spalania paliwa, przewody wylotowe łańcuchową zatykaniu. Czyścimy je tak, że usuwając tłumik i starannie usunąć zanieczyszczenia, upewniając się, że mamy trociny z cylindra. Po śruby na tylnej tłumika.
 

sprawdzanie zębatka

Sterowanie odbywa się, w zależności od użycia piły. W codziennym użytkowaniu, kontrola ta jest wykonywana raz w tygodniu. Płaski śrubokręt do pliku lub przesunąć górną część zębów koła, a gdy zadrhuje i zobaczyć ją nosić większe niż dopuszczone przez producenta, należy wymienić koło zębate.
 

Porada:

Może się wydawać, że dbanie o piłą jest trudne, ale tak będzie intensywna pielęgnacja zobaczył piłą elektryczną lub bezprzewodową. A jeśli chcemy widzieliśmy służył dobrze i długo, to jest potrzebne na zakup dokładnie przeczytać instrukcję.