MagazínRóżnice pomiędzy aluminium i drewniane pergole

Materiały, z których można zbudować pergolę, są różne. Sprawdź u nas główne różnice pomiędzy aluminium i drewnianej pergoli.

Materiały, z których można zbudować pergolę, są różne. Sprawdź u nas główne różnice pomiędzy aluminium i drewnianej pergoli.
 
Te dwie są najbardziej powszechne materiały, które są używane do budowy. Jeśli spojrzymy na to, co je łączy, to z pewnością ich dostępność. W związku z tym, oboje nie jest problemem do budowy dowolnych pergola, inny rozmiar, kształt i konstrukcję, więc wyborze nie może nawet dla laika nie ma problemu. To samo jest prawdziwe w prostocie konstrukcji, ponieważ w tym zakresie są dwa rodzaje pergoli zasadniczo równoważne.
 

Różnice pomiędzy aluminium i drewnianą pergolą w odporności

Oba materiały są bardzo wytrzymałe. Drewno jest stosowany od wieków jako materiał budowlany i aluminium pobudzają ich właściwości fizyczne. Obie opcje nie tylko przeciwstawić się niszczącym działaniem czasu, ale także od warunków pogodowych, od upału po mrozem, z powodu suszy się wilgotne. Lepszym wyborem jest jednak w przypadku aluminium, ponieważ przez obróbkę powierzchniową zwykle zapewnia długi czas bez regularnego staranność w postaci toczących się warstw lakieru, bez którego drewniane zadaszenie ich stosowania z pewnością nie może zrobić.
 

Potrzeba opieki i konserwacji

Tutaj ponownie dominuje aluminium pergoli, ponieważ, jak już napisano powyżej, nie wymaga szczególnych środków ostrożności. I wszelkie zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą szmatki lub myjką wysokociśnieniową. Podobnie, może być oczywiście w pergoli, należy starannie wybrać dowolne środki czyszczące, które są także kosztowne.

 

Wygląd pergoli


W tym momencie bardziej zależy od osobistych preferencji, pergoli są zatem odpowiednie rozwiązanie, jeśli kochasz naturalnych materiałów i pergolę Aby lepiej dostosować się do ogrodu. Aluminium jest kontrast wizualnie wszechstronny sposób pasuje do dowolnej architektury i środowiska. Nadaje się również dla miłośników nowoczesnego wzornictwa.

Cena

I tutaj ważne jest, aby brać pod uwagę, ponieważ jest to również jedno z kryteriów obecnego wyboru. Jeśli idziemy bezpośrednio po materiale w przypadku standardowego roztworu pergoli aluminiowych. W przypadku pergoli ustalania różnic cenowych są minimalne i drewnianymi pergolami może znacząco wpłynąć na ostateczny koszt od rodzaju użytego drewna.