MagazínRóżnica między rębaka i rozdrabniacza

Podczas upraw wiosennych drzew udało nam się zebrać wiele oddziałów, choć mogą wziąć do punktu zbiórki, ale jest o wiele bardziej wydajny, te gałęzie przetworzyć i ponownie wykorzystać je w ogrodzie.

3.4.2017

Podczas upraw wiosennych drzew udało nam się zebrać wiele oddziałów, choć mogą wziąć do punktu zbiórki, ale jest o wiele bardziej wydajny, te gałęzie przetworzyć i ponownie wykorzystać je w ogrodzie.
 

 

Oddziałów lub zgnieciony?

Chipping i rozdrabniania gałęzi są dwie różne koncepcje, choć wiele mylić lub wymieszać. Ale każda z tych maszyn jest inny, a jego technologii i wynik stolarki.

 

Młynek do oddziałów

Kruszarki wykorzystujące obrotowy uchwyt noża i świeże gałęzie, które kruszony na drobne kawałki. Następnie można użyć kompostu lub mulch łóżka. Na rynku jest duża liczba gatunków i typów oddziałów i szlifierek w ich wyborze, powinniśmy nie tylko kontrolować cenę. Bardzo ważna jest stabilność i bezpieczeństwo urządzenia, mocy silnika i średniej grubości obrabianego gałęzi. Dobrze jest zrobić maszynę, która ma zdolność kruszenia noże wymienić.
 

Wadą rozdrabniacze do drewna

Maszyny te są hałaśliwe i nie dobra pasta między szlifierek typu blade gałęzie władzy może spowodować ich przeciążenia, silnik jest obciążony maszyn. Podczas wkładania rozgałęzień do maszyny gałęzie drgania, co wymaga określonej umiejętności. Aby zapewnić bezpieczeństwo, dobrze jest używać urządzenia ochronne - okulary ochronne i rękawice.
 

Wiórkarki

Są one doskonałym narzędziem dla tych, którzy chcą korzystać z impregnowanego drewna do ogrzewania. W przeciwieństwie do szlifierek i wiórkarki pracujących z kołem zębatym, który z jednej strony dociskana do metalowej płytki oraz podziału gałęzi na mniejsze kawałki, których wielkość zależy od średnicy podziału oddziałów. Rębak rozdrabniacz ma zwrot, ale przy użyciu narzędzi wyciąga gałęzie wewnątrz.
 

Wiórkarki niekorzystne

Rębaki często nie są w stanie poradzić sobie ze świeżych gałęzi, więc zaleca się štěpkovačky gałęzie zostawić trochę czasu do wyschnięcia. Jak również pracy z Młynek zwrócić uwagę na korzystanie z wyposażenia ochrony osobistej, gogle i rękawice.
 

Wybór wiórkarki

Przy wyborze wiórkarki jest dobry, aby myśleć o możliwości cofania maszynę. Dobrze jest mieć możliwość regulowania biegu rolki dociskowej na pokładzie. Worek lub pojemnik kolekcja będzie również zwiększyć komfort pracy.