MagazínRider lub ciągnik?

Obszerny trawnik w ogrodzie z kosiarki wyciąć tylko z trudem. Z Rider lub ciągnika ogród, który będzie bardzo łatwe.

13 kwietnia 2017
 
Obszerny trawnik w ogrodzie z kosiarki wyciąć tylko z trudem. Z Rider lub ciągnika ogród, który będzie bardzo łatwe.
 

 

Traktor ogrodowy

Mikrociągniki z Rider różnią się wielkością i kształtem. Pod maską, traktor ogrodowy, see-cylindrowy silnik, dzięki czemu można kosić z większych szerokościach od 90 do 120 cm. Pokład jest zawieszona pomiędzy przednimi i tylnymi kołami. Skoszona trawa jest wyrzucana do kosza zbierającego.
 

Jeździec

Rider jest dużo mniejszy ciągnik ogrodowy. Jest ona odpowiednia dla gruntów o powierzchni 1500-2000 metrów kwadratowych. Ma bardzo lekką konstrukcję i małe koła. Łatwo można z nim kręcić kwietniki i drzew. Strzał cięcia 80 cm. Przekładnia ma trzy do pięciu stopni. Kierowca jedzie o wiele lepszy widok. W przeciwieństwie do pierwszej Ciągnik kosić trawę, po to porusza.
 

Rider lub ciągnik?

Obszar ten jest bardziej wytrzymałe i mniej, to lepiej mieć maszynę z większych szerokościach. Dlatego raczej wybrać traktor ogrodowy. Jeśli masz ogród, wiele drzew, krzewów i klombów, to znacznie lepiej wybrać jeźdźca. Udaje mu się przekazać nawet mniejsze przestrzenie.
 

Dla wygody

traktor ogrodowy z silnikiem dwucylindrowym może być wyposażony w wspomaganie kierownicy, regulowana wysokość kierownicy i ergonomicznym kształcie anatomicznym siedziskiem. Może też mieć tempomatu, który określa prędkość bez konieczności zawsze mają swoją stopę na pedale gazu. Na pokładzie można odebrać jako potrzebne, skrzynka kolekcja powinna mieć pojemność do 600 l. Wypełnienie koszy następnie powiadomić sygnału urządzenia. Trawa może umieścić w kompost lub używane do rozdrabniania.