MagazínPyszne ogórki - tylko na własnej szklarni

Ogórki są powszechnie popularne warzywa. A jeśli nie są przyciągane do jedzenia ogórków ściągana z hipermarketu i mamy własną szklarnię, rozwijać własne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad.

 
05.05.2017
 
Ogórki są powszechnie popularne warzywa. A jeśli nie są przyciągane do jedzenia ogórków ściągana z hipermarketu i mamy własną szklarnię, rozwijać własne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad.
 

 

Ogórki nadaje szklarni

Ogórki wiele rodzajów, ale jak wybrać tę właściwą? Obecnie na rynku nasiona ogórków, które nie muszą zapylaczy prokreacji. Jest to odmiana partenokarpicznych. Jeśli wybierzesz ten typ, nie robimy źle. Jeśli nie, to prawdopodobnie pożądane owoców zaczął zeznawać.
 
 

Jak uprawiać ogórki?

Po pierwsze, wyżej sianie w misce z podłoża optymalnie w siedlisko. Nasiona wysiewa się w marcu lub kwietniu. O tydzień później rośliny zostały rozwinięte liścienie, a tym samym mogą być przeszczepione do doniczek. Nie później niż na trzy tygodnie rosną prawdziwych liści, iw tym okresie możemy przesadzić sadzonki w szklarni. Optymalna temperatura dla předpěstění sadzonek ogórka w zakresie 15 - 20 ° C.
 
Porada:
 
Ogórki są bardzo intensywne nawożenie nawozy bogate w azot, ale również nie lubią nadmiernego nawożenia nawozami. Jeśli nie mamy jakości nawóz na własny kompost, nawozy w trakcie wegetacji. Ogórki są bardzo wrażliwe na wszystkie produkty na bazie chloru, więc ich unikać. Chlor niekorzystnie wpływa na kiełkowanie roślin i ich późniejszego rozwoju.
 

Rodzaje ogórków

Vista F1 jest typowy Hadovka nadaje się do szklarni. Jest to około 35 do 40 cm długości i ma delikatny smak.
Hołd F1 ma doskonały smak, soczysty, prawie 30 cm długości, idealny do produkcji szklarniowej.
 
Dziecko1 krótki Hadovka stałej powłoki, nadaje się do całorocznej uprawy w szklarni. Zbiera się owoce o wielkości 8-10 cm.
Paladinka jest średni do ciemnozielonego o długości 18-20 cm. Bardziej odpowiednia dla ogrzewano do szybkiego wzrostu.