MagazínPrzyjazne dla środowiska domowego

Edukacja ekologiczna i ekologii Aktualnie odmieniane we wszystkich przypadkach i towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Ale kiedy głębsza refleksja, coś w sobie, że ma ekologię. A jeśli chcemy mieć wokół czyste, musimy zacząć właśnie tam w domu.

Edukacja ekologiczna i ekologii Aktualnie odmieniane we wszystkich przypadkach i towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Ale kiedy głębsza refleksja, coś w sobie, że ma ekologię. A jeśli chcemy mieć wokół czyste, musimy zacząć właśnie tam w domu.
 

 

Ekologia ogrodowe

Gdy pytamy, czy możemy pomóc ekologii w naszym ogrodzie, więc odpowiedź zawsze będzie tak. Podczas pracy w ogrodzie znajduje się duża ilość odpadów organicznych, a my często odpowiedzi na pytanie o to, co z nim zrobić? W niektórych miastach sposobność mieć pojemnik na odpady do odpadów organicznych, który jest następnie całkowicie zapędzono do miejsca. Jednakże, jeśli ta opcja nie jest, nie możemy tracić ukradkiem zbierają z ogrodu do lasu, albo śmieci sąsiada. Problem z bioodpadów pomoże nam rozwiązać kompostownika.
 

Kompostownik

Jest to tani i wysokiej jakości rozwiązania do problemu gdzie umieścić odpadów organicznych. Kupić kompostownik może tylko zyskać.
 
Kompostowniki są dostępne w wielu odmianach, więc warto zastanowić się, gdzie są one zbudowane i jakie będą kompostowane.
 

Kompostowniki metalowe

Wykonane są z blachy ocynkowanej, która jest bardzo wytrzymała. Różne rozmiary kompostowników metalowych zapewnić możliwość kompost bardzo dużych ilości odpadów organicznych. Mogą zostają odsłonięte lub mogą być pokryte z blachy lub innego materiału.
 

Kompostowniki plastikowe

W modnym ogrodzie zawsze mają swoje zastosowanie. Ich zaletą jest mobilność. Produkowane są w wielu kształtach i wielkości. Ich kształt pozwala na doskonałą cyrkulację powietrza, co przyspiesza procesy rozkładu. konstrukcyjne z tworzyw sztucznych kompostownika zapobiega rozprzestrzenianiu się typowy zapach. Tworzywo jest odporne na promieniowanie UV, a jego ciemny kolor przyciąga ciepło słoneczne, co przyspiesza proces rozkładu. Pokrywa na wiadro docenione również z punktu widzenia wtargnięciem zwierząt. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy kompostownik obrotowy, w którym możemy podczas recyklingu odpadów organicznych jest stale mieszana.
 

Co kompostować?

Wszystkie odpady owoców i warzyw sekcji, fusy i bibuła filtracyjna, ręczniki papierowe, chusteczki (tylko nie barwione), ściółka zwierzęta, resztki cięte i doniczkowe kwiaty, skorupki jaj i ciastka, skoszonej trawy, liści i wiele innych odpadów organicznych.
 

Co kompostowania?

Mięso, produkty mleczne, gotowane posiłki i resztki nie zawierają pleśni.
 

Co się dzieje w kompostownika?

Kompostownik do recyklingu odpadów organicznych na nawóz organiczny, czyli humus, który ocenia swoje rośliny. Jeśli możemy użyć humus bioodpadów w szklarni, za mało się zastanawiać, w jaki sposób nasze rośliny będą rozwijać.