MagazínPrzygotowanie pilarkę do cięcia

Prawidłowe przygotowanie oszczędza łańcuchowa tartaku własnego wysiłku i zapewnić niezbędne Piły.

11 kwietnia 2017
 
Prawidłowe przygotowanie oszczędza łańcuchowa tartaku własnego wysiłku i zapewnić niezbędne Piły.
 

 

Wytwarzanie mieszanek paliwowych

Odpowiedni stosunek benzyny i oleju jest określona przez producenta w piłach łańcuchowych operacyjnego. W prawie wszystkich przypadkach jest to normalna benzyna o liczbie oktanowej 95. olej, który jest dodawany do benzyny, olej jest przeznaczony do pilarek. Tego typu olej ma bardzo dobre właściwości smarujące, jego wadą jest jego słaba rozpuszczalność w benzynie. Jest zatem pożądane, aby zapewnić natychmiastową mieszanki paliwowej przed użyciem piły i mieszaninę w każdym wstrząsnąć pojemnik. Nie jest wskazane, aby korzystać z innych rodzajów oleju.
 

Po wlaniu mieszaniny do łańcuchową

Przed wlaniem mieszaniny paliwa do pił zbiornika, konieczne jest najpierw oczyścić obszar wokół piły wypełniacza z zanieczyszczeń. potrzebna jest mieszanka do łańcuchową wlać lejek sito. Niepożądane jest, aby wymieszać przeniosły piły. Byłoby to benzyna po czasie i odparowano do oleju, który pozostaje na powierzchni tworzy cienkiej piły lepką warstwę, która jest przyklejona zanieczyszczeń. Może to prowadzić do zatykania się żebra i cylindrem do miejscowego przegrzania cylindra i tłoka, co może doprowadzić do zajętych silnika.
 

Olej do smarowania łańcucha

Podczas napełniania mieszanina paliwa jest uzupełniony o oleju do smarowania łańcucha piły. Używamy typu olej zalecany przez producenta pił, zorganizować w długiej żywotności łańcucha piły.
 

Sprawdzić przed rozpoczęciem pracy z piłą łańcuchową

Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić, czy to działa automatyczne smarowanie łańcucha piły. Trzymaj pilarkę z odnawialnego łańcucha przeciwko pnia drzewa lub ziemi, a po chwili będzie widoczna dla wycieku ropy kolei koniec. Jeśli nie, to chyba w błędzie smarowania łańcucha i nie może zaczynać się od pracy piłą łańcuchową. Jeżeli łańcuch piły jest wystarczająco ostre, nie jest konieczne, aby przesunąć piłę i cięcie jest pożądane, aby pociągnąć za łańcuch piły obiegową.