MagazínPrzygotowanie grill do grillowania sezon

Lubisz siedzieć z przyjaciółmi przy butelce wina i przysmaki z grilla w ogrodzie? I jesteś także wśród użytkowników grille, że "mogą parkować" na zimę w garażu i na wiosnę się zastanawiać, w jaki sposób ich grill ogrodowy bałagan? Nie martw się, wszystko będzie w większości naprawione.

Lubisz siedzieć z przyjaciółmi przy butelce wina i przysmaki z grilla w ogrodzie? I jesteś także wśród użytkowników grille, że "mogą parkować" na zimę w garażu i na wiosnę się zastanawiać, w jaki sposób ich grill ogrodowy bałagan? Nie martw się, wszystko będzie w większości naprawione.
 

 

Jak dbać o grilla przed rozpoczęciem sezonu grillowania

W trosce o ogrodowy grill różni się w zależności od rodzaju użytkowania grilla. Istnieją trzy podstawowe rodzaje grille: grill węgiel, gaz grill elektryczny grill i wszystko prawda jedna ważna zasada, która jest czystość. Nieprzestrzeganie czystości dostania się do organizmu po zjedzeniu grillowane przysmaki, wiele szkodliwych substancji, która jest z pewnością niepożądane.

Dlatego konieczne jest do wszystkich typów rusztów, najpierw usunąć kurz i sprawdzania integralności powłoki. W przypadku korozji, to jest konieczne do szlifowania tych części z papierem ściernym i powłoką farby antykorozyjnej. Konieczne jest także sprawdzenie złączy, nitów i śrub, dokręcić lub wymienić nieprawidłowo. Obecnie na rynku wysokiej jakości szczotki i środki czyszczące do grilu z którym usunie brud bryzę.
 
Klasyczny grill węglowy ma prostszą konstrukcję niż grill gazu, a także są łatwiejsze w utrzymaniu. Problematyczne miejsce w szafie grillem jest. To może być bardzo brudne, a nawet popękane, aw tych przypadkach należy go wymienić. Jest to częsty dodatek do grilla, które można kupić w pożądanym kształcie w korzystnej cenie. Jeśli oczyścić ruszt, zaleca się w gęstej farby olejnej, poprzedzony zbrylaniu. A żeby nie zniszczyć patelni płyta szorstki, zalecamy korzystać z grilla grilla odpowiednich narzędzi.
 
Grill gazowy gwarantuje nam bardzo wygodne grillowanie, ale ma nad rusztu skomplikowanej technologii. dystrybucja gazu i pieczęć muszą być w stanie nienaruszonym. Ale skąd wiemy, że wycieki gazu Powerline? Po prostu. Używanie wody z mydłem, możemy pocierać całą dystrybucję gazu i uwolnienia gazu. W przypadku nieszczelności, w miejscu instalacji, tworząc małe pęcherzyki. Takie często nie zaleca się naprawić, ale znaczna część wymiany. Zakup nowego częściowe akcesoria, zapewniają bezpieczne grillowanie.
 
Grill elektryczny nie jest w związku z możliwością regulacji temperatury, tak podatne na zanieczyszczenia. Ten rodzaj grilla częściej stosowany jest w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak pergole, ogrodów zimowych i altanki. Z innymi typami rusztów wyklucza przestrzegania czystości. A jeśli to jest nienaruszona okablowania grill, opcja ta stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla grilla w każdych warunkach pogodowych.
 

Jak dbać o grilla po grillowaniu

Grill przygotowaliśmy, mamy grilla, ale co teraz? Ponownie, "zaparkować" po prostu gdzieś w kącie ogrodu. W najlepszym wypadku, w garażu lub pod zadaszeniem? Jeśli mamy grill i dobrze służyć w dłuższej perspektywie, to musi być po każdej grillowania pozostawić do ostygnięcia i czyste. Idealnie, zawinąć ją w specjalnym pojemniku do przechowywania grilla lub pod dachem, nawet w domu, w ogrodzie.