MagazínPrzygotowanie drewna opałowego

Coraz częściej staramy się myśleć nie tylko ekonomicznie, ale także przyjazne dla środowiska. A Ogrzewanie drewno jest niewątpliwie alternatywę ekologiczną. Do ogrzewania z drewna była potrzeba gospodarcza zachować kilka ważnych zasad.

5.04.2017
 
Coraz częściej staramy się myśleć nie tylko ekonomicznie, ale także przyjazne dla środowiska. A Ogrzewanie drewno jest niewątpliwie alternatywę ekologiczną. Do ogrzewania z drewna była potrzeba gospodarcza zachować kilka ważnych zasad.
 

 

Co do wyboru drewna do ogrzewania

Idealny drewna dla co jest oczywiście drewna. Encyklopedia leśna członkowskich, które bardzo miękkie drewno (świerk, sosna, jodła, topola, lipa), miękki (modrzew, olcha, jałowiec, brzoza), o średniej gęstości (kasztan, leszczyna, jawor), twarde (dąb, orzech, klon wiśnia, jabłko, jesion, buk, gruszka, śliwka, akacja, grab), bardzo twarde (bukszpan, dąb owłosione, dereń) i bardzo twardego drewna (szczególnie egzotyczne drewna, takich jak heban, itd.).
 

Fresh versus suchego drewna

Oczywiście, najlepiej z drewna do ogrzewania odpowiednio wysuszone. Ale tu pojawia się pytanie, czy lepiej przetwarzać drewno bezpośrednio po ekstrakcji lub po wysuszeniu. Drewno jest lepiej przechowywać już posiekane, suszone szybciej. Ponadto świeżego drewna dzieli łatwiej niż suche drewno, zwłaszcza niektóre gatunki drzewa.
 

Obróbka drewna

Po ekstrakcji drewna jest dobrym cięcia idealnej długości. Bo tu jest określenie wielkości kominka lub kotła. Jeśli chcesz przechowywać dłuższe kawałki, to pomaga zidentyfikować razy większy od kominka lub kotła i takiej długości można następnie nakrátit łańcuchową. Las jest oczywiście korzystnym łańcuchową. Cięcia kłody następnie siekać odpowiedniego narzędzia. Z pewnością ułatwi pracę łuparki. Urządzenie może być poziomy lub pionowy. Praca z nimi jest fizycznie mniej wymagające niż toporem lub Kalac i jest bezpieczny.
 

Gdzie przechowywać drewno

składowanie drewna w sterty drewna gwarantuje, że dzienniki nie leżą bezpośrednio na ziemi, ale w wystarczającej wysokości nad powierzchnią. Daszek nad kłód, drewna wokół idealnej cyrkulacji powietrza. Schrony są bardzo stabilne i są zaprojektowane tak, aby nam suszonego drewna skurcz podczas nesesouvalo boki. wiaty z drewna są liczne, a to do wybranych naszych gustów i jakie opcje. Od sprzedawcy są wiaty z drewna, tworzywa sztucznego lub daszki płócienne wiaty z blachy cynkowej. Ideałem jest, aby rzucić szopę, w której można przechowywać i zablokować maszyny ogrodnicze i inne narzędzia.