MagazínPrzed rozpoczęciem budowy pergoli

Zbudować pergolę może być trudne zadanie dla wielu. Można zdecydować się na rynku z wielu materiałów i kolorów. Ulubione są aluminiowe i drewniane pergole.

Zbudować pergolę może być trudne zadanie dla wielu. Można zdecydować się na rynku z wielu materiałów i kolorów. Ulubione są aluminiowe i drewniane pergole.
 

Podczas budowy pergoli upewnić prawo materiał

Pergole wykonane są głównie z drewna iglastego drzewa, które rosną w kraju. Aby spełniać swoją funkcję prawidłowo, drewno powinno być suche i odpowiednio przetwarzane i przechowywane.
 
Aby drewniana pergola był stabilny, konieczne jest przeprowadzenie jej właściwe zakotwiczenie, najlepiej za pomocą betonowych fundamentów. Co ważne również dopasowane do której przymocowane są posty.
 

Orientacja słońcu przy pergoli

Siedzisz w porze lunchu, a słońce praży na ciebie trudne? Czy wybrałeś złe pergole orientacji. Gdy budynek również użyć siatki z winorośli, które zapewniają cień w upalne letnie dni. Weź również pod uwagę, czy jest to dobre Zadaszenie pergoli. Rozważmy pergola, gdzie można wybrać, czy weźmiesz pergoli hardtop światło w pokoju, okna zakłócać charakter ogrodu, a pergole itp. Lokalizacja powinniśmy przynieść ciekawy widok natury otaczających zielonych ogrodów.

Pergole, które pozwalają zarośnięte rośliny wyglądają kolorowe i świeże. Pergola, który leżał na ścianę może być bardzo ciekawy i elegancki element. Powinien on być zgodny z harmonii całego domu.
 

Wybierz odpowiednie akcesoria

Pergola jest cztery zamontowane post i hardtop. Aby poczuć się naprawdę komfortowo, nie zapomnij umieścić siatkę dla roślin lub winorośl, stały obszar przestrzeni magazynowej wspinaczki. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, wciąż tu pasuje kominek lub grill. Ekrany osłona przeciwwiatrowa, aby zabezpieczyć się przed wieje. Jest wiele małych rzeczy, które uczynią Państwa pobyt w pergoli.