MagazínPrawidłowa pielęgnacja kominkiem

Kochasz wygląd w ogień? Zapłać kominek właściwej opieki i zapłać z przyjemnym ciepłem.

Kochasz wygląd w ogień? Zapłać kominek właściwej opieki i zapłać z przyjemnym ciepłem.
 

 

Z wilgotnej nie najechać drewna

Jak często trzeba czyścić piec, zależy, jaki rodzaj drewna używasz, czy jest odpowiedniej jakości i odpowiednio wysuszone, ale również, czy używasz zaworów powietrznych. Kominek czyszczone co trzeci lub czwarty dzień. To zależy od wielkości pieca, popiół objętości pojemnika i częstotliwości użytkowania pieca. Wyrzucać popiół na śmieci lub w klombów w ogrodzie. Czyścić szklane drzwi i odpowiednich środków czyszczących. Kominek i piec czysty i na zewnątrz i po prostu cool. Szkło nam w czerni kominkowego głównie z powodu użycia mokrego drewna.
 

Jaki rodzaj drewna przygotować kominek?

Bądź ogniem spalone prawidłowo, trzeba mieć przygotowane i prawidłową drewna. Ważny jest jego wartość opałowa. Jest on porównywalny zarówno miękkie i liściastych. Liściaste zaletą jest to, że nie przywiązują tak często. Liściaste palić wolniej. Drewno iglaste przeciwnie, nadaje się do gorącego pieca może to zrobić o wiele szybciej. Idealny stosunek wynosi 1 część drewna iglastego i liściastego 3 części. Korzystne jest stosowanie mieszanin z drewna. Jakość suche kłody może dostarczyć wystarczająco duże płomienie.
 

Obchodzi kominiarza

Przeprowadzenia konserwacji pożaru dopiero pod koniec sezonu grzewczego, a nawet na początku. Oczyść powierzchnię ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a zamówić kominiarza, który dokona przeglądu rury spalinowej i komina prawidłowo czyszczone. Teraz nieoczyszczone kominy są często przyczyną pożarów.
 

Przyjemny wygląd

Nie tylko kominka powinna wyglądać dobrze. Należy zachować ostrożność w doborze kominka lub pieca, ale również narzędzia, które musimy prowadzić ogień. Mogą one wyglądać dobrze i kosze na drewno. Wokół kominka powinniśmy mieć szkła lub płytki ceramiczne, które pasują do wnętrza.