MagazínPoliwęglan, materiały zaawansowane obecnie

Nie jest już prawdą, że to, co jest z tworzywa sztucznego, jest brzydki. Nowoczesne materiały są lekkie, trwałe, łatwe do pracy z nimi iz dobrym wyborem poliwęglanu i gustownie uzupełniają wewnętrzne i zewnętrzne.

Nie jest już prawdą, że to, co jest z tworzywa sztucznego, jest brzydki. Nowoczesne materiały są lekkie, trwałe, łatwe do pracy z nimi iz dobrym wyborem poliwęglanu i gustownie uzupełniają wewnętrzne i zewnętrzne.
 

 

Stosowanie poliwęglanu

Wnętrze poliwęglany szeroko stosowane do wytwarzania lekkich ścian lub partycji musi być w łazience. Podobnie może być stosowany na zewnątrz powinna wynosić około prysznicem słonecznego. Jest idealny do zadaszenia pergoli, parking dla samochodów, Daszki wejściowe, ale nadaje się również do budowy szklarni.
 

Praca z poliwęglanu

Poliwęglan jest materiałem, który jest dość łatwo złamane, najlepiej przy użyciu piły tarczowej, która pozostawia třepivé krawędzie. Z poliwęglanu może wiertła do metalu. Musimy jednak zawsze traktowanego płyta prosto i odpoczynku mocno, aby materiał wibracji. Tego rodzaju wiercone otwory powinna wynosić co najmniej 5 cm od krawędzi płyty. Nadaje się również do mocowania tablicy przy użyciu gwoździ.
 

Warstwę ochronną na powierzchni płyty

Arkusze poliwęglanu jest zaopatrzona w warstwę ochronną, która chroni płytę przed uszkodzeniem mechanicznym i UV. Pozostawić folię na płycie aż do zakończenia prac budowlanych. Poliwęglan jest czułe nie tylko do różnych mas uszczelniających i klejów, a także od substancji impregnujących lub rozpuszczalników.
 

Komory poliwęglanowe

Przy cięciu płyt małych otwartych komór, w których muszą być zamknięte, w celu ochrony przed pyłem i wilgocią. Zamknięcie tych komór odbywa się za pomocą specjalnej folii aluminiowych przeznaczonych do tego celu. Folia jest zaopatrzona w powierzchnię samoprzylepną, która nie koliduje z płytą i bezpiecznie zapobiec wnikaniu dowolnego materiału wewnątrz płyt. Następnie obrabianą powierzchnię, a następnie mogą być przymocowane do profili konstrukcji.
 

Mocowanie konstrukcję poliwęglan

Przed ułożeniem poliwęglanów konstrukcji musi być, w przypadku materiałów z drewna, wyczerpująco pokryty warstwą ochronną. Struktura powierzchni kontaktowania się z arkuszem poliwęglanu ma być przyklejona samoprzylepną taśmę uszczelniającą. Poliwęglan reaguje na zmiany temperatury, pasek uszczelniający uniemożliwia niepożądane dźwięki płyty poliwęglanowe w zmianach temperatury.
 

Wskazówka:

Mimo że poliwęglan jest praktycznie nie wymaga konserwacji, dobrze jest przynajmniej raz na rok wody z mydłem bez innych środków chemicznych. Pamiętaj, że mimo odporność materiału poliwęglanowego nie jest chodzenie, więc deptanie.