MagazínPielęgnacji wody w basenie

Czysta, czysta woda jest niezbędna dla zdrowego użytku domowego basenu.

05 kwietnia 2017
 
Czysta, czysta woda jest niezbędna dla zdrowego użytku domowego basenu.
 

 

Zasady bezpiecznej eksploatacji basenu

Jedną z głównych zasad jest gruntowne i systematyczne monitorowanie wody w basenie w odniesieniu do warunków lokalnych. Warunki te myśli wielu użytkowników basenu, jak również lokalne warunki klimatyczne.
 
Okresowo zatem monitorować pH, twardość wody, poziom ciśnienia na filtrze wskaźnik chloru urządzenie i temperatury wody.
 

Co to jest pH?

pH lub potencjału wodoru utrzymania optymalnego zakresu od 6,8 ​​do 7,4. Od tej wartości zależy od każdego kolejnego pielęgnacji wody. Wartość pH wody w basenie, możemy znaleźć za pomocą papierka lakmusowego lub kroplówki testerów. Przygotowania puli środków chemicznych do utrzymania optymalnych wartości dla wygody określanego również używania oznaczeń pH lub Ph +. mogą być w postaci ciekłej, postaci proszku i granulatu i może być dozowana albo bezpośrednio, albo za pośrednictwem dozowników.
 

Co to jest twarda woda?

Twardość wody odzwierciedla zawartość rozpuszczonych tlenków wapnia, magnezu i innych. Te tlenki zwiększa prawdopodobieństwo zanieczyszczenia wody w postaci niepożądanego zmętnienia lub osadzania soli na ścianach basenu. Twardość wody monitora za kroplówki lub tabletek testerów. Twardość wody w basenie nie powinna być większa niż 18 N jest konieczne, aby postępować do rozwiązania za pomocą urządzenia do zmiękczania wody.
 

Chlorowana woda

Niektóre osoby skarżą się, że nie wskazują chlorowanej wody, ale chlorowanej wody przepływa w dół i ze zwykłej sieci wodociągowej, a tym samym na optymalne chlorowania wody w basenie i utrzymywania poziomu chloru w zakresie od 0,3 do 0,5 mg / l, nie powinno być problemów. Leki do leczenia wody wynosi zazwyczaj podchloryn sodu zawiera 14 -17% aktywnego chloru. Obecnie jednak, chlor nie jest to jedyny czynnik utleniający, który jest używany do basenu chemię. Który chce chlor całkowicie uniknąć, zakłady obróbki wody w basenie z soli substancji produkowanych na bazie tlenu, atom bromu lub innych szczególnych substancji organicznych.
 

Monitorowanie

Kontrola wody w jacuzzi lub basenie zapewnić co najmniej 1 miesiąc. Jeśli to konieczne, oczywiście, częściej. Kontrola zależy nie tylko od temperatury wody, ale również wielu użytkowników basenu.
 

Porada:

Nie zapominaj, że nawet najlepsza technologia basen do uzdatniania wody, ani najbardziej ekonomiczne lub Najsilniejsze związki chemiczne zastąpić prostych podstawowych zasad higieny. Przed wejściem do basenu lub jacuzzi dokładnie spłukać. Dlatego wskazane jest, aby mieć w pobliżu basenu lub jacuzzi zainstalowanej słonecznej prysznic, ruch jest bardzo kwestie ekonomiczne.