MagazínPiękny trawnik w siedmiu krokach

Z pierwszymi promieniami słońca powoli zbliża się do życia ze swoim ogrodzie, a nawet trochę zimno, zmęczony trawniku.

4.4.2017

Z pierwszymi promieniami słońca powoli zbliża się do życia ze swoim ogrodzie, a nawet trochę zimno, zmęczony trawniku.
 

Jak dbać o trawnik po śnieg stopniał?

Trawa jest całkiem mrozoodporna i warunki klimatyczne, oprócz wzrostu i jakości akcie oczywiście ziemi. Jego pH, ocenianie, zagęszczania i elementów organicznych zawartych w nim. Jeśli chcemy, aby nasz trawnik był nie tylko przystojny, ale także odporne, konieczne jest, aby właściwie dbać o niego.
 

Pierwszym krokiem

Jeśli masz trawnik, który wymaga poprawy na wiosnę, dobrze jest używać jako pierwszy sprayu do niszczenia chwastów i mchów w trawie. Rozpylanie na podstawie herbicydów selektywnych zakupione w zwykłym centrum ogrodu.
 

Drugi krok

Po śmierci chwastów, mchów i szereg prowizji. Dobrze jest używać rozpulchniacz, które usuwają martwe resztki roślinne, provzdušníme gleby, a tym samym stworzyć przestrzeń dla rozwoju nowych łodyg. Po interwencji trawniku pojawi się cieńsze, ale będą zdrowsze i bardziej odporne.
 

Trzeci etap

Dosejte traktowane trawiastym powierzchni, jeśli trzeba, nasiona traw, zalecana dawka i całą trawnik do nasycenia, a następnie wlać cienką warstwę podłoża. Z nasion trawy jest zbyt skąpy. mieszanki traw z hipermarketu będzie się opłacać. Ale dobra mieszanka gwarantuje piękny i trwały trawnik.
 

Czwarty etap

Po zimie dobrze jest nawozić trawnik. Idealny do zapłodnienia specjalny nawóz do trawników. Nawozy te są granulowane i mają długi termin efekt. W wilgotnym środowisku granulek uwolnienia substancji odżywczych do dziesięciu tygodni.
 

Piąty etap

Aby porównać małe guzki? Dla porównania trawniki użyciu piasku kwarcowego o wielkości ziaren w górę do 2 mm. Obfitość piasek rozłożone na trawniku. Piasek zaczyna się w prosychat trawników i stopniowo przechodzi całkowicie płaska. Nieznaczne nierówności wizualnie wygładzane.
 

Szósty krok

nawadnianie trawnika jest niezbędne dla jego dobrej kondycji. Nie należy podlewać codziennie. Ideałem jest, że nawadniać trzeci dzień, z uwzględnieniem lokalnych warunków klimatycznych. Pamiętaj, że nie tylko słońce, ale także bardzo silny wiatr wysusza powierzchni trawnika. Jeśli możemy użyć wody deszczowej do nawadniania jest to bardzo wygodny system automatycznego nawadniania.
 

Siódmy krok

Versus koszenie trawy koszenie. Kosiarki wiele rodzajów. Gdy nabycie dobrze jest myśleć nie tylko jazdy, ale również od tego, jak wiele z kosiarki using'll leczyć. Na małych powierzchniach wystarczy kosiarka Cylinder że nie kosić trawnika, ale faktycznie tnie. Jest to bardzo przyjazny i ekonomiczny sposób, aby utrzymać swój trawnik. Jednak duże obszary mogą prawdopodobnie zajmie więcej frez obrotowy. zasilany benzyna, elektryczny lub akumulator. Kosiarki te są następnie dodatkowo wyposażyć większość karetkę, która ułatwia manipulowanie kosiarki.