MagazínPergole ogrodowe: jak jest zakotwiczona do ziemi

Do przymocowania pergolę do kraju wykorzystuje dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakotwiczenie pomocy betonowych fundamentów lub za pomocą śruby uziemienia. Obie metody są najbardziej skuteczne sposoby, a wybór zależy najczęściej od rodzaju powierzchni, do której zostanie zakotwiczona zadaszenie.

 

Zakotwiczenie pergoli przy pomocy śrub ziemnych

Wkręty do przymocowania naziemne pergoli i innych konstrukcji drewnianych należą do nowoczesnych i bardzo popularnym rozwiązaniem. Ich użycie jest bardzo proste i nie wymaga nadmiernego sprawność manualną. Śruby gruntowe nie nadają się do każdego terenu, takich jak piasek lub kamieniste. Natomiast są one idealne do miejsc, gdzie występuje tylko minimalna część kamieni.

 

 

Jak używać śruby uziemienia

Aby poprawić stosowanie śrub naziemnych potrzebować kilku narzędzi - wyrwanie instalacji, młot-PEG i młotka. Po pierwsze, trzeba sprawdzić to faktycznie nadaje się do śrub wykorzystanie ziemi. Zbyt mokra nawierzchnia najpierw trzeba nawadniać. W miejscach, gdzie można prowadzić śruby szpilki młotem udarowym. W przygotowanym otworze, włóż śrubę i wywiercić go w ziemię.

Inną opcją są równie tanie przybity ciernie. Są odpowiednie dla małych pergoli o lekkiej konstrukcji.

Pergole kotwiczenia w betonie lub chodniku

Do mocowania do betonu lub kostki użyć specjalnych uchwytów K301. Mają w kształcie litery U zaskoczy za pomocą kołków. Do tej kolumnie ustawiono pergole Ucka. Podłoże musi być naprawdę ciężko, aby drewniana pergola czasu zaczęły się chwiać.

Niezawodne rozwiązaniem jest użycie wyżej wymienionych konkretnych fundamentowych. To do nich należy najpierw wykopać dziurę, w której wstawić nawiasy podłogowych i zgaszono betonem. Tego dnia musi stwardnieć zanim znalazł się w słupkach pergoli.

Na rynku można kupić i pergoli, które nie muszą być zakotwiczone ze względu na jego specyficzną konstrukcję.