MagazínOgrzewanie basenu

Dla większej wygody, kąpiel w odkrytych basenach zaleca się wziąć gorącą wodę i te używane przez cały rok ciepłej wody jest koniecznością. Co znajduje się w ciepłej wodzie w basenie wybrać? Pompa ciepła, wymiennik ciepła lub energii słonecznej?

26 kwietnia 2017
 
Dla większej wygody, kąpiel w odkrytych basenach zaleca się wziąć gorącą wodę i te używane przez cały rok ciepłej wody jest koniecznością. Co znajduje się w ciepłej wodzie w basenie wybrać? Pompa ciepła, wymiennik ciepła lub energii słonecznej?
 

 

Zasada funkcjonowania pompy ciepła

Pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza, która jest przekształcana na ciepło, a następnie ogrzewania wody basenu. Pompa ciepła ma wysoką wartość nabycia, ale biorąc pod uwagę obecne ceny energii z długoterminowe opłaca się inwestować. Ponadto, pompy ciepła są przyjazne dla środowiska. Pompy ciepła mogą być również wyposażone w biegu wstecznego, a może basen wody w miesiącach letnich do ostygnięcia.
 

Wymiennik

Jeśli chcesz, aby podgrzać wodę basenu za pomocą istniejącego systemu ogrzewania w domu, powinniśmy umożliwić wystarczające prądu wyjściowego źródła ciepła. może to być elektryczny lub gazu w kotle, lecz także przez ogrzewanie węgla lub drewna. W takich przypadkach konieczne jest, aby starać się o rozwiązanie indywidualnie, również w odniesieniu do ilości wody w basenie. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę, czy basen jest zadaszony.
 

Ogrzewanie słoneczne

Zasada działania ogrzewania słonecznego. Panel solarny absorbuje energię cieplną z promieni słonecznych. Zimna woda jest przez pompę systemu filtr do pompy panel słoneczny, który nagrzewa się i cieplejsze powraca do basenu. konieczna jest również ten rodzaj basenu ogrzewanie wody zaprojektować indywidualnie. Także to zależy od szybkości przepływu wody przez panel. Do poprawnego działania ogrzewania słonecznego jest wymagane cyrkulator.
 

Słoneczny żagiel

Jest żagla wykonane z polietylenu (PE), który albo jest czarna lub niebiesko i ma pęcherzyk na powierzchni struktury. Daje powierzchniowe pęcherzyków w wodzie. Pęcherzyki potem działać jak szkło powiększające, przez które promienie słoneczne podgrzewają wodę na zewnątrz basenu. Ponadto, bezpieczny basen również przed odparowaniem wody i zapobiega nachylenie brudu.
 

Ogrzewanie elektryczne

Ten typ ogrzewania wody okazała się szczególnie dla mniejszych gatunków jacuzzi i baseny. Konieczne jest dla niego wystarczające zaopatrzenie w energię elektryczną (400V) i bezpiecznik 32A.