MagazínOgród zimowy vs. Pawilon ogrodowy

Ogród zimowy to doskonałe połączenie komfortu i charakteru wnętrza, a także dzięki zastosowaniu systemów solarnych przyniesie zyski ciepła.

Ogród zimowy to doskonałe połączenie komfortu i charakteru wnętrza, a także dzięki zastosowaniu systemów solarnych przyniesie zyski ciepła.
 

 

Ogród zimowy oraz pawilon ogrodowy

Wcześniej miejsce oranżerie budowane w domach arystokratycznych, pawilonów ogrodowych. Pawilon ogrodowy można wziąć w nowoczesnych wersjach dziś. Pawilon ogrodowy z zaletami kombinacji mebli ogrodowych także chłodniejsze dni i cieplarnianych dla uprawy roślin.
 
Pawilon ogrodowy przypomina przeszkloną altanę. Można wybierać spośród kilku wariantów kształtów. Pawilony ogrodowe mają bardzo praktyczne zastosowanie, a także posiada bardzo elegancki wygląd. Większość z nich jest dostępna jako wolnostojąca budynek, który kładziemy na ogród.
 
Aby poszerzyć przestrzeń życiową, jest to dobra opcja oranżerii. W przeciwieństwie do pawilonu może być stosowany przez cały rok. Jeżeli jesteś zainteresowany jego użytkowania przez cały rok, to musi być zbudowany do zaoferowania przyjemny klimat dla ludzi i roślin.
 
Ustanowienie ogród zimowy zależy od wielkości nieruchomości, a także układu i projektu architektonicznego budynku. Część kieliszek domu powinno być tak ładna dla oka, a przede wszystkim użyteczne. Dlatego przestrzeń wnętrza starannie rozdzielić. ogród zimowy powinien mieć wymiary 15 m 2 i minimalnej głębokości 2,5 m. Atrakcją da oranżerii Profile nośne, które mogą być z aluminium lub tworzywa sztucznego w różnych kolorach.
 

Ważne jest również wybrać odpowiednie szyby

Choć zazwyczaj szkliwione pawilon przy użyciu poliwęglanu i ochronna od strony szkła oranżerii mogą być szkliwione użyciu tych rodzajów szkła:
 
  • podwójna szyba - oszczędność kosztów energii, odpowiednie do całorocznego ogrodu
  • Izolacja termiczna - składa się z dwóch warstw, wewnętrzna powierzchnia jest pokryta cienką warstwą metalu
  • bezpieczeństwo - nadaje się do dachu ogrodu zimowego, składa się z dwóch lub większej ilości arkuszy, połączone cienką warstwą żywicy

Decyzja, czy wybrać pawilon lub ogród zimowy zależy od budżetu i dostępnej przestrzeni, preferencji i częstotliwości użytkowania.