MagazínOchrona drewnianą altanę

Jeśli chcesz dostać się altana z drewna, musimy liczyć się z tym, że drewno musi być właściwie leczone, aby chronić je przed wpływami zewnętrznymi. Musimy uczynić cały zestaw środków, aby przedłużyć żywotność altanie.

Jeśli chcesz dostać się altana z drewna, musimy liczyć się z tym, że drewno musi być właściwie leczone, aby chronić je przed wpływami zewnętrznymi. Musimy uczynić cały zestaw środków, aby przedłużyć żywotność altanie.
 

 

Materiały drzewne

Drewno to materiał bardzo popularny, szczególnie w produkcji budowli ogrodowych. Jednak konieczne jest, aby dbać o niego prawidłowo, poprzedzony uszkodzenia. Natychmiast po ściętego drzewa, ponieważ jest to zmniejszenie wilgoci w drewnie i po usunięciu kory, drewno jest bardzo podatne na uszkodzenia. Jest zatem oczywiste, że zanim on dostaje nam, jako modułowy pawilonu systemu, konieczne jest, aby podjąć szereg kroków, aby chronić go przed wpływami zewnętrznymi.
 

Efekty biotyczne

Grupa ta obejmuje rozkładających grzybów i szkodników zwierzęcych.
 
Rozpadające grzyby są najczęstszą przyczyną pogorszenia drewna. Lubią wyższej wilgotności w drewnie i powoduje procesy gnilne. Dzięki temu zmniejsza się wytrzymałość materiału i doprowadzić do jego rozpadu. Spośród grzybów rozkładających należą - sucha zgnilizna lub koniofora trámovka.
 
szkodników niszczących drewno są niepodobne grzybów występujących w suchym drewnie. Szkodniki te są w stanie rozwijać się w lesie przez kilka pokoleń, powodując drewna do jego pogorszenia, ponadto jest kwestionowana drewno bardzo nieestetyczne. Wśród szkodników niszczących drewno należą chrząszcze Longhorn kornik, hrbohlavi, pilořitka.
 

Abiotyczne czynniki

Grupa ta obejmuje uszkodzenia pogody drewna. Należą do nich deszcz, śnieg, słońce i promieniowanie UV.
 

Altana ochrony strukturalnej

Celem tego projektu jest stworzenie sposób ochrony Gazebo że drewno w stanie oprzeć się wpływom środowiska. Duży pawilon dachu zwis pomaga chronić przed deszczem i śniegiem. Materiał spoiny powinny być rozwiązane tak, że woda nie przeszkadzało z nimi. Ważne jest również, aby zabezpieczyć izolację koralik do nenasakovaly rosnące wody. Nawet przy montażu części, możemy chronić altanę. Budowanie składowaniu materiałów pod dachem, a my to już dawno bezpośrednio na ziemi rozważenia.
 

Ochrona chemiczna belweder

Jeśli chcesz, aby dać nam altanę i długo służył dobrze, nie podkładu. Startery zasysane do drewna i chroni drewno ponownego niszczące szkodniki, co więcej, ma aspekt ekonomiczny. Drewno inne powłoki jest mniej chłonna, oszczędzając w ten sposób. Niech startera dokładnie osuszyć i zastosować go do piasku plamę. Są na rynku na bazie wody lub oleju. Plamy nakłada się równomiernie w co najmniej dwóch warstwach. Zawsze zwracać uwagę na doskonały wyschnięciu poprzedniej warstwy.