MagazínNabycie Szklarnie

Szklarnia to budynek przeznaczony do roślin, które wymagają wyższej temperatury i wilgotności rośnie. Wiele roślin uprawianych w szklarniach mogą być również z powodzeniem uprawiana w ogrodzie patch, ale owoce naszej pracy będą czerpać znacznie później.

Szklarnia to budynek przeznaczony do roślin, które wymagają wyższej temperatury i wilgotności rośnie. Wiele roślin uprawianych w szklarniach mogą być również z powodzeniem uprawiana w ogrodzie patch, ale owoce naszej pracy będą czerpać znacznie później.
 

 

Buduje szklarnie

Bardzo przydatny aptekach może uda się zbudować dom, ale jest zbudowany cieplarnianych bezpiecznie i efektywnie, konieczne jest, aby przestrzegać ważnych zasad projektowych. Jest o wiele łatwiej kupić zestaw cieplarnianego. Zestawy szklarnie na rynku są zaprojektowane tak, aby wystąpić do idealnego przepuszczalności światła, energii cieplnej, cyrkulacji powietrza, powstawania wilgoci i CO2. Dodatkowo, profesjonalny projektant myśli o komfort.
 

Jak wybrać szklarnię

Nabywając szklarnię nie opiera się wyłącznie na cenie zakupu, ale również możliwości przestrzenne ogrodu i rodzaju rośliny do uprawy w szklarni. Inne szklarnie odpowiednie do cieplejszego krajobraz i odwrotnie. Jeśli nadal zakłopotany, postawić się w ręce ekspertów. Postaraj się zbadać budowli ogrodowych w salonie, albo rozważyć uzyskanie szklarnię pod klucz.
 

Projekt konstrukcyjny szklarni

Cieplarnianych składa się z konstrukcji wsporczej, która jest zazwyczaj wykonana z aluminium lub ze stali ocynkowanej. Uwagi konstrukcje są osadzone przezroczystą płytkę zamontowaną w ramkach. Płyty te są tradycyjnego szkła lub coraz poliwęglanu.
 

Konstrukcja z blachy ocynkowanej

Galwanizowanej stali poddaje się obróbce cieplnej po obu stronach warstwą cynku. Warstwa ta realizuje ochronę przed korozją. Stal ocynkowana jest popularnym materiałem na swoją niską cenę zakupu, ale jego wadą jest jego ograniczona trwałość. To zależy od środowiska i warstwy cynku na powierzchni arkusza i porusza się w zakresie od 3-25 lat. Żywotność blacha ocynkowana może przedłużyć powłok ochronnych.
 

Aluminiowa konstrukcja

Jest to materiał, który jest droższy od blachy, ale staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza ze względu na właściwości antykorozyjne. Jego właściwości są rozszerzane i pokryte lakierami w szerokiej gamie kolorów RAL. Dużą zaletą jest niska waga, elastyczność, odporność na korozję, a tym samym trwałość. Wadą tego rozwiązania jest jego miękkość oraz odpowiednie mechaniczne uszkodzenie.
 

Szkła lub plastiku?

szkielety zamocowane w konstrukcji szklarni wypełnienia jest tradycyjne szkło lub bardziej tendencja materiału o nazwie poliwęglan komórkowej. Szkło jest ponadczasowy klasyk, który może wytrzymać większe obciążenie niż plastik, ale dlaczego nie wybrać poliwęglanu? Jest niezniszczalny materiał, idealny do przepuszczalności światła i zatrzymywania ciepła, jest lekki, elastyczny, a ponadto z recyklingu tworzyw sztucznych. Wystarczy tylko wybrać z certyfikowanego producenta poliwęglanu, tanie i nie certyfikowane produkty mogą być niemile zaskoczył nas.