MagazínModułowy dom i jego zalety

Jeśli rozważasz zakup nowych mieszkań to innowacyjne rozwiązanie w postaci budynku modułowego bardzo ciekawą opcją. Nabycie modułowe domu niesie ze sobą wiele zalet.

May 15, 2017
 
Jeśli rozważasz zakup nowych mieszkań to innowacyjne rozwiązanie w postaci budynku modułowego bardzo ciekawą opcją. Nabycie modułowe domu niesie ze sobą wiele zalet.
 

 

Konstrukcja szybkie rozwiązanie

Modułowa dom ma przewagę w tym, że wykorzystuje w realizacji tzw suchego procesu. Oznacza to, że można go zbudować w dowolnym czasie w ciągu roku, a realizator nie jest ograniczone oczekiwania, jak to jest w przypadku budynków murowanych. Najtrudniejsze typy domów modułowych są budowane w czterech miesięcy, mniej skomplikowane nawet przez dwa miesiące.
 

System SIPsCZ

Modułowe domy są budowane systemem budowniczym SIPsCZ (Structural Insulated Panel System). Jest to konstrukcja systemu kanapka ścian, stropów i dachów. Dzięki pełnej powierzchni złączy spajanych powstają zwartą konstrukcję, która wytrzyma najsurowsze normy. Produkcja odbywa się w systemie ścisłej kontroli i regularnych badań.
 

Główne zalety systemu

Dzięki SIPsCZ domów modułowych są bardzo energooszczędne. Panele mają małą przepuszczalność powietrza, a tym samym ogranicza wahania temperatury. Wilgotność na zewnątrz budynku nie wpływa na odporność termiczną konstrukcji panelu obwodowej. Poprzez panel do wycieku ciepła. Moduł konstrukcja jest odporna na działanie ognia, uderzenia wody i gryzoni.
 

Oszczędności

Jeden rodzaj modułowej konstrukcji budynku minimalizuje potencjalne błędy. Im mniejsza jest grubość ścianki (17 cm) stanowi do 10%, bardziej użyteczną przestrzeń wewnętrzną, niż cegieł, która ma grubość ścianki około 50 cm. Szybkość budowy zmniejsza koszt obudowy. Układ doskonale izolowane panelu SIPsCZ bez mostków cieplnych zapewnia niskie koszty eksploatacji budynku. Ze względu na systemie modułowym jest modułowy dom cena jest bardzo korzystna.
 

Budownictwo i ekologia

budowa domów modułowych system jest bardzo przyjazne dla środowiska. Wszystkie materiały są w 100% do recyklingu. Ponadto, proces budowy stwarza sucha środowiska mniej uciążliwe niż mokro.
 

Ruchliwość

Modułowe domy mają budynki murowane w porównaniu z ogromną przewagę, że jeśli zdecydujemy się ruszyć. Modułowy dom można rozmontować do ich transportu do innego miejsca. Podobnie, jeśli jakaś część domu jest uszkodzony, można go usunąć i zastąpić.