MagazínMobile domy i ich zastosowanie

Mobilne domy, konstrukcja na kółkach, które mogą być przenoszone w razie potrzeby. Mobilne domy tanio dostanie od 35 000 zl. Starsze domy można było z 12 000 zl.

Mobilne domy, konstrukcja na kółkach, które mogą być przenoszone w razie potrzeby. Mobilne domy tanio dostanie od 35 000 zl. Starsze domy można było z 12 000 zl.

 

Mobilne domy pochodzą z Ameryki

Jednymi z pierwszych, którzy wzięli ten typ obudowy były w latach 50. i 60. Amerykanie. Zaczęli budować ją jako rozwiązanie dla tych, którzy wyemigrowali w poszukiwaniu pracy w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce potem zaczęto budować w stałej stacji przedmieściach w tym połączeń. W Europie, domy mobilne wykorzystywane głównie do celów rekreacyjnych. Są one wykorzystywane do celów rekreacyjnych w górach, w wodzie, a coraz częściej także dla stałych mieszkań.

Bądź cały rok

Dawno temu, że przez cały rok mieszka w mobilheimy bzdury ze względu na to, że było zimno. Dzięki dobrej izolacji mogą zajmować ten dom przez cały rok. Wiele domów są również niskie zużycie energii. Od klasycznych domu dlatego nie jest tak różny, nie jest rurami wody, energii elektrycznej i odpadów.

Korzystanie z mobilnego domu

  • Obiekt wypoczynkowy
  • Domki ogrodowe
  • Mieszkania tymczasowe
  • Warsztat
  • Urząd
  • Zakwaterowanie na kempingi, hotele i schroniska
  • Noclegownia w czasie powodzi lub pożaru


Proste puzzle

Najbardziej rozpowszechnione w domu, które są dostępne na rynku są o rozmiarze 9x3 m i można je stosować na przykład w chacie ogrodowego. Poszczególne domy mobilne mają 4 x 15 metrów długości, od 2,5 do 4,9 metrów szerokości. Masę następnie do 8 ton.

Chcesz więcej tej wielkości? Na rynku są również domy wielu modułów w kształcie litery L lub w postaci dwóch modułów obok siebie.