MagazínLepiej jest murowany kominek lub grill?

Lato zbliża się sezon i grillowanie. Decydując się między światłem przenośny grill i kominek z cegły?

Lato zbliża się sezon i grillowanie. Decydując się między światłem przenośny grill i kominek z cegły?
 

 

Kominek ogrodowy

Kominek ogrodowy jest cięższy i znacznie bardziej upakowane urządzeń nadaje się do grillowania, a nawet pieczenia i palenia. Paliwo może być drewno, węgiel lub brykiet. Kominki są zbudowane z cegły, kamienia, metalu, kominki ceramiczne lub betonowe są popularne.
 

Przenośny grill

Przenośny grill jest lekki, głównie metalowe urządzenie, które jest łatwo przenośne. Można grilla w ogrodzie, nad wodą i na tarasie lub balkonie. Paliwem jest węgiel, brykiety lub gazu. Gospodarstwa domowego można kupić grill elektryczny.
 

Wybierz sprzęt do grillowania według miejsca

kominki ogrodowe mają większą wagę z konieczności nabycia liczyć kominkiem. Dla systemów modułowych masie około kilkuset kilogramów. Na betonowym kominkiem potrzebował szerokiego miejsca 1 - 1,5 m, a głębokość kominka powinna wynosić min. 0,6 m. Wysokość pożaru jest do dwóch metrów.
 
Przenośny grill wymaga niewiele miejsca i mogą być przechowywane w szopie w ogrodzie lub garażu. Może być stosowany do małego ogrodu, patio i balkon. Jest to niezbędne do przestrzegania zasad ognia.
 

Wybierz siłownia grilla według częstotliwości użycia

Aby kłótnia grill tylko sporadycznie i wolą, aby zapisać w garażu i nie chce go jako element dekoracyjny do garażu, to na pewno wybrać grill. Jeśli chcesz wybudować letnią kuchnię lub mieć stały dostęp do grillowania, to wskazane jest, aby wybrać kominek. Ognisko w ogrodzie jako system modułowy specjalnym wieczorem. Grill staje się bardzo przyjemny i popularne problemy. Kominek będzie miłym dodatkiem do ogrodu i pergoli.