MagazínLampy UV i dezynfekcji wody w basenie w ogrodzie

Aby użyć mniej środków chemicznych do dezynfekcji wody basen w ogrodzie? Wtedy lampa UV jest dobrym rozwiązaniem.

 
20 kwietnia 2017
 
Aby użyć mniej środków chemicznych do dezynfekcji wody basen w ogrodzie? Wtedy lampa UV jest dobrym rozwiązaniem.
 

Zasada działania lampy UV

Promieniowanie ultrafioletowe lub promieniowanie UV jest promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali krótszej niż światło. Dla człowieka jest to niewidoczne, ale istnieją pewne zwierzęta, które można wykryć. Naturalnym źródłem promieniowania UV jest słoneczny. UV, ale również mogą tworzyć sztuczny sposób, za pomocą elektrody w rurce kwarcowej wypełnionej parami rtęci. Jest promienie że pomiędzy 250 i 270N mieć maksymalny wpływ bakteriobójcze.
 

Korzyści z lampami UV

Promieniowanie UV nie wpływa na zapach lub smak wody w basenie. Nie zmienia skład i można zmniejszyć zawartość związanego chloru. Jest to najbardziej przyjazny dla ludzkiego organizmu. Leczenie za pomocą promieniowania UV jest ekonomicznego punktu widzenia zmniejszania ilości substancji chemicznych, środków dezynfekcyjnych.
 

Wady lampami UV

Uważany za wadę krótka żywotność lamp UV. Ponadto źródła promieniami UV można uznać jedynie jako uzupełnienie metody dezynfekcji wody basenowej. Problemem jest to, że wraz ze wzrostem odległości od nadajnika bakteriobójcze spadku aktywności i właściwego działania, to konieczne jest stosowanie wystarczająco silne lampy, ze względu na ilość wody przepływającej przez.
 

Używane typy lamp UV

Lampy UV z monochromatycznego natężenia przepływu do 5 l / s. Długość fali promieniowania wynosi 254 nm. Lampy te jednak nie do dezynfekcji wody w basenie przez mikroorganizmy lub enzymy, tylko uszkodzonego DNA, a to nie gwarantuje ich eliminację. Ponadto, są one skuteczne tylko wody o temperaturze 15 - 35 ° C Polichromatycznych światła ultrafioletowego w zakresie 185 - 400 nm, z większym przepływie, zapewniające usuwanie mikroorganizmów w basenie i ich działanie jest niezależne od temperatury wody.