MagazínKotwienie pergole

Zbudowanie pergoli dzisiaj może nie być proste. Ważnym krokiem, co wpływa na jego stabilność, kotwiczenia pergoli. Jakie są sposoby, dzięki którym możemy iść?

Zbudowanie pergoli dzisiaj może nie być proste. Ważnym krokiem, co wpływa na jego stabilność, kotwiczenia pergoli. Jakie są sposoby, dzięki którym możemy iść?
 
 

Zakotwiczenie pergoli fasadę Jeśli budujesz pergola blisko domu, można przejść, która jest połączona do kotwiczenia bezpośrednio na elewacji. Zasada Stabilizacja pergoli w tym przypadku jest stosunkowo proste. W murze, jako takie, są specjalne śruby, które można bezproblemowo przeglądać warstwy izolacyjnej wokół domu. Są one następnie dołączone sobie pergola, która zapewnia wysoką stabilność, jak również siły bezpieczeństwa. Być może jest to oczywiście wzajemne łączenie i rozwiązanie, które wprowadzi teraz. Jest to droga, która jest związana z tym, jak pergola kotwica, jeśli chcemy umieścić mocno do jego podłoża, które jest podstawą.
 

Aby zadokować pergola, która jest wolnostojącą?

Jeśli nie można zadokować pergolę do domu, lub z jakiegoś powodu nie chcą wprowadzić, to może być dobrze zakotwiczone w ziemi. Tutaj nie możemy obejść się bez odpowiedniej podstawy. Zalecane są fundamenty betonowe, które powinny mieć co najmniej 40 x 40 cm i powinna mieć głębokość co najmniej jednego metra. Oczywiście, w zależności od wielkości pergoli. Kolejne kroki, aby zakotwiczyć pergola jest już proste, ponieważ tutaj służymy wkręty betonu jest umieszczone.
 

Można wykorzystać inne rodzaje śrub

 
Alternatywą dla tego wariantu są tak zwane śruby naziemnych, w którym nie jest konieczne zastosowanie fundamentów betonowych. Minusem jest przeważnie mniejsza stabilność, a więc pasuje naprawdę raczej przynajmniej pergoli, które zostały zbudowane na solidnych podstawach, które śrubowe gwarancją zachowania. Dla dużych pergoli, jest to klasyczny okazja nie jest zalecane. Jedyną alternatywą są bardzo głębokie śruby naziemnych, które są stosowane, na przykład, także w drewna. Takie pergoli kotwiące nie mogą już być na tyle, oczywiście.