MagazínJeżeli ognisko z drewna w zimie? Uzyskaj szopa na drewno

Nie można wyobrazić sobie zimę bez siedzi płonący ogień? Na dużą ilością promieniowania cieplnego jest potrzebne, aby dostarczyć wystarczającej ilości drewna, które jest dobre i suche. Gdzie go umieścić?

Nie można wyobrazić sobie zimę bez siedzi płonący ogień? Na dużą ilością promieniowania cieplnego jest potrzebne, aby dostarczyć wystarczającej ilości drewna, które jest dobre i suche. Gdzie go umieścić?

Drewno trzeba kupować z wyprzedzeniem, aby złapać wystarczająco suche. Właściciele kominki kupić drewno zwykle więcej niż jeden sezon grzewczy i ilość paliwa jest ważne, aby wybrać odpowiednie miejsce do przechowywania. Drewno musi być ukryte przed wiatrem, deszczem i śniegiem, musi mieć możliwość wentylacji i wysuszeniu. Zły wybór jest lokalizacja przy lesie w garażu. Wystarczająca ilość drewna do kominka jest wskazane, aby wziąć kosze stać lub drewna.


Odpowiednie miejsce dla drewna

Drewno przyniósł ci trzy lub cztery sezony do przodu? Gdzie przechowywać stos drewna, aby nie przeszkadzać podczas gdy masz go w razie potrzeby pod ręką? Zdecydowanie nie próbować wyczyścić drewno na drugim końcu ogrodu, gdzie nie będzie w zasięgu wzroku. W zimie to przez zaspy, otrzymasz źle. Najprostszym rozwiązaniem, które nie koliduje z charakterem ogrodu jest szopa na drewno.

Można ją wykonać samodzielnie lub kupić gotowe rozwiązanie. Zadaszenie drewutni musi być fazowane, więc nie będzie wyciekać na deszcz, a także konieczność zapewnienia, że nie ma mokrego drewna od podstaw. Drewno nie stoją prosto na ścianie domu lub garażu. Drewno może zbudować altanę na przykład do ściany.


Jaki rodzaj drewna nadaje się do stosowania w kominku?

Każdy drewna podczas spalania poprzez jego wartości opałowej zachowuje się inaczej. Przy zakupie po prostu uważać na odpowiedni dobór. Nie kupuj mokrego drewna, które będzie znacznie wydłużyć ogrzewania pomieszczenia. Również bardzo szybko wchodzi do kominka i komina. Ideałem jest suche drewno brzozy, topoli, wierzby, lipy i akacji. To miękkie drewno spala się szybko i łatwo.