MagazínJak zbudować tani dom

Budowa domu nie musi być związana wyłącznie z klasycznego rozwiązania cegły. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować tani dom, mamy kilka wskazówek.

Budowa domu nie musi być związana wyłącznie z klasycznego rozwiązania cegły. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować tani dom, mamy kilka wskazówek.
 
Wiele osób uważa, że budowa domu musi koniecznie wiązać się tylko z użyciem cegieł i zazwyczaj również długotrwałych i kosztownych procesów technologicznych. Przeciwieństwem jest prawdą, jednak sposób, aby zbudować tani dom, może być znacznie łatwiejsze. Idealnym rozwiązaniem jest prefabrykowane domy z drewna.
 

Jak zbudować tani dom w ten sposób?

 
Prefabrykowane domy drewniane mogą mieć kilka wariantów, które różnią się przede wszystkim jedynie do użytych materiałów, jak i rozwoju technologii.
 

Budowa szkieletu drewnianego

Jest to jedna z najprostszych rozwiązań, które pasuje nie tylko cenę, ale także szybkość z całej konstrukcji. Drewniane rusztowania można scharakteryzować jako drewnianej ramie, który wykorzystuje dwie ściany. Wyniki, bezpośrednio na miejscu, a następnie kolejno montowane, tworząc w ten sam budynek. Z dvojstěnám możliwe jest także stosowanie różnych rodzajów materiałów izolacyjnych, takich jak:
  • dmuchane izolacji
  • wełna mineralna
Jeśli mówimy o możliwościach taniego domu, należy stwierdzić, że to, co jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Przykładem może być dom o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, które biorą nawet mniej niż 170 000.

 

Budowa płyt warstwowych

Drugi wariant kratownic drewnianych budynków wiąże się z płyt warstwowych. Jest to proces, który dalej panelu drewnianym domu. W każdym przypadku, każda płyta sandwiczowa jest wytwarzana z odpowiednich hal, w budowie jest dostarczany i że jest on połączony. Zaletą tego rozwiązania jest to, że może być w domu w ciągu kilku dni.
 

Panele z drewna klejonego

Jest to alternatywa dla powyższej procedury. Z tą tylko różnicą, że panel jest wykonany z litego drewna. Następnie są one obrabiane na żądany wymiar, a następnie montowane. To rozwiązanie jest w porównaniu z nimi, przed nieco bardziej kosztowny, ale bardziej trwałe.
 

Karkasy drewniane

Jest to budynek z wykorzystaniem konstrukcji drewnianej za pomocą belki. W istocie pozycji stałej szkieletu budynku, do którego następnie montowane w ten sposób poszczególne płyty ścienne. Zaletą jest to, że wiązki mogą być dodawane jako płyta, a szkłem, a w murze.
 


Klasyczny chatce

Najnowszy wariant prefabrykowanych domów drewnianych przybiera formę domów drewnianych. W tym budynku wykonanego w całości z solidnych belek, jest to również najtrudniejszy finansowo. W porównaniu do tradycyjnych murze może być bardziej opłacalne.
 

Rozwiązanie może być również mobile home

Innym sposobem, aby zbudować tani dom jest kupić telefon do domu, nie mamy na myśli mobilheim, ale pełnoprawnym całoroczne domy modułowe. Są one oparte na klasycznej mobile home, ale wygląda jak zwykły budynku z cegły. Poszczególne moduły są podłączone do żądanego zestawu tak, że nie tylko z utylizacja zgodna domu wszystko klasyczną cegłę. Zaletą tej techniki budowlanej jest także możliwość dalszej ekspansji.
 
Modułowa mobile home z płaską około 50 metrów kwadratowych, co odpowiada średniej wielkości bloków, a następnie kupić teraz około 120 000. Ze względu na fakt, że mieszkania w większych miastach zazwyczaj kosztują mniej więcej tyle samo, jest to jeden z głównych powodów, dla popularność mobilnego modułowego domu rośnie z każdym rokiem. Szczególnie starter mieszkań dla młodych par.