MagazínJak zbudować szklarnię

Pasjonat, na przykład, ale nawet kaktusy plantator nie może obyć się bez odpowiedniej szklarni. I jak zbudować szklarnię? Istnieje kilka możliwości, ale jak najbardziej finansowo i technicznie, wydaje cieplarnianych wykonany z płyt poliwęglanowych.

Pasjonat, na przykład, ale nawet kaktusy plantator nie może obyć się bez odpowiedniej szklarni. I jak zbudować szklarnię? Istnieje kilka możliwości, ale jak najbardziej finansowo i technicznie, wydaje cieplarnianych wykonany z płyt poliwęglanowych.


Opcji Fill ogród cieplarniany:


Szklane lub poliwęglanowe?

Ponieważ poliwęglan są znacznie lżejsze niż szkło, może być cała struktura szklarni poprowadzoną cieńsze blachy profilowane. Poliwęglan także umożliwia zginanie i dlatego mogą być kupowane i projektowanie ciekawe szklarnie. Silniejszy poliwęglanu o ulepszonych właściwości termoizolacyjne, ale wymagają grubszą strukturę.
 
Wystarczy wybrać z menu e-sklepów szklarni, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom - koszt, wymiary i wygląd. Możliwości są bardzo szerokie.


Skleník polykarbonátový Hobbytec   Skleněný skleník Hobbytec

Znalezienie odpowiedniego miejsca szklarni

Grzebień szklarnia powinna być kierowana z południa na północ, do rana i po południu słońce wspierany przez dłuższego boku szklarni i sprawiają, energia słoneczna jest wykorzystywana do maksimum. Ideałem jest oczywiście samolot, ale jeśli nie ma innej opcji, można nawet zbudować szklarnię na stoku; lecz będą musieli krajobrazu.

Cieplarnianych powinny być wolne od przeszkód (drzewa, budynki). Ale lepiej jest mieć miejsce w schronie, aby chronić go przed ostrą wiatr. Nie powinny stać blisko miejsca, gdzie dzieci bawią (ryzyko urazu zerwania piłki, itp). Jest odpowiednie lokalizacje w pobliżu źródło wody do podlewania tak proste, jak to możliwe. Jeśli plan jest zbyt jasny lub ogrzewania elektrycznego, nie należy zapominać o zasilanie. Warto też zwrócić uwagę na tyle blisko doboru akcesoriów, półki i stoły lub tacki nawadniania.
 

Podstawy cieplarnianych

Płytki szklane cieplarnianych wymaga bazy wyprodukowana. Ideałem jest konkretne zasady, które nie tylko zapewniają stabilność szklarni, ale również uniemożliwia dostęp nieproszonych gości, takich jak krety i nornice. Szklarnie od strony technicznej wymagają zwykle betonowych fundamentów, to zależy od ciebie.
 

Drzwi i okna

Przy wyborze drzwi, należy pamiętać, że powinny one być na tyle wysoka, aby je prosto bez zastraszony i na tyle szeroki, że przeszedł przez nich z kołem, ponieważ przy wymianie gruntu, metoda ta jest najbardziej wygodne.

Okna są ważne, aby zapewnić wentylację dla roślin wewnątrz przegrzewać. Jeśli nie jesteś w stanie uczestniczyć w szklarni każdy dzień, uważają wyskakujące okienka.
montowanie

Elektrické vytápění skleníku Automatické otvírání skleníku Příslušenství a police do skleníku

Montowanie

Własna trwa około jednego dnia. W przypadku korzystania z usługi instalacyjne sprzedawca ma doświadczonych techników szklarnię zbudowany w około trzy godziny.
  • Po pierwsze, trzeba wkręcić projektowe szybę i dołącz do kalenicy.
  • Ponadto montujemy inne części konstrukcji zgodnie z załączoną instrukcją.
  • Wreszcie zamontowane panele szklane lub poliwęglanowe.