MagazínJak zbudować mur oporowy

Szukasz najlepszego sposobu, aby zbudować mur oporowy? Skontaktować się z nami na temat możliwych podejść i rozwiązań.

Szukasz najlepszego sposobu, aby zbudować mur oporowy? Skontaktować się z nami na temat możliwych podejść i rozwiązań.

Mur oporowy w ogrodzie może być stosowany bezpośrednio do różnych celów. Można zatem używany przede wszystkim do utrzymania stromy teren, ale równie nie mogą służyć jedynie jako estetycznego elementu lub podziału przestrzennego między różnymi częściami ogrodu.

Są to najbardziej popularne typy ścian oporowych:

  • Mur oporowy z odwodnieniem
  • Ukośne ściany oporowej
  • Wolnostojąca ściana oporowa

Kiedy są jasne, co specyficzny rodzaj budować, konieczne jest zdefiniowanie nawet jakie konkretne materiały użyć:


Spróbuj klasyczne kamienie

Najbardziej podstawowe rozwiązania, szczególnie popularne ze względu na niskie koszty zakupu. Problem może być wręcz przeciwnie ogólna intensywność budowy, zwiększone ryzyko, że z czasem zaczyna się rozpadać lub innego uszkodzenia. Z drugiej strony, te kamienie płynnie przechodzić w swoim ogrodzie i tworzy naturalną i ulubiona część architektury ogrodowej. Za pomocą ścianki oporowej jest zatem kwestia wyboru i końcowego planu.

Stosujemy nowoczesne okucia

Druga opcja, która dziś oferty są przylegające. Mogą być one wykonane z różnych materiałów w różnych zmian kolorów i kształtów. Co więcej, ich zaletą jest łatwy montaż w ten sposób realizowane mury oporowe, czyli po prostu do siebie pasują. Podobnie jak w przypadku kostki. W przeciwieństwie do innych odmian, ale z budową muru oporowego z bloków náočnější kosztów.


Jak zbudować mur oporowy? Zalecamy betonu

Zwłaszcza w gotowym betonową ścianę - panele, które są dostępne w różnych długościach, a być może również w wersji narożnej. Największą zaletą jest trwałość, niskie koszty utrzymania i możliwość realizacji spokoju i stosunkowo szybkie w montażu, odpowiednio. odlewania ściany. Ale oprócz wykorzystania ogrodu obejmuje budowę dróg, zmiana biegu rzek, parkingi i może również służyć do budowy przechowywania materiałów sypkich ... mur oporowy betonu jednocześnie bardzo dobrze izolowany akustycznie i mieć praktycznie nieograniczoną żywotność. Odlew nie jest konieczne użycie dźwigu i dlatego nie można na ogół sprawę można zbudować samemu.

Opcje są również szalunki

Kto kiedykolwiek zbudowano fundamenty domu, że procedura ta z pewnością nie trzeba przypominać. Jest to stosunkowo wydajnym procesem. To konkretne sekcje, które łatwo wyprostować się i tworzą podstawę, jednak tymczasowe ściany. Późniejszy proces jest prosty, ponieważ po zakończeniu fundament, który radzimy krzepnąć, ja po prostu wymieszać i wlać beton wewnątrz konstrukcji. Po zestaleniu gotowego zabezpieczającą ścianę.