MagazínJak zbudować kompostownik?

Masz ogród i chcą wielkie żniwo? Podstawą jest dobry nawóz. Doskonale naturalne - zastanowić się, jak można zbudować kompostownik w swoim ogrodzie.

Masz ogród i chcą wielkie żniwo? Podstawą jest dobry nawóz. Doskonale naturalne - zastanowić się, jak można zbudować kompostownik w swoim ogrodzie.
 
Nawozy naturalne nie muszą po prostu kupić, ale można je znacznie. Jest to prostsze, tańsze i bardziej ekologiczne w tym samym czasie. Dodatkowo można użyć po prostu prawie każdy odpadów organicznych z ogrodu. Dlatego Dowiedz się, jak zbudować kompostownik.
 

Jak zbudować kompostownik siebie?

Po pierwsze trzeba wiedzieć, jak powinien wyglądać taki kompostownika. Powinien on być konstrukcją, która pozwala na przechowywanie i odpadów luzem i w tym samym czasie, nie jest całkowicie zamknięty, aby umożliwić kompost oddychać i może uruchomić to potrzebne procesy zanieczyszczenia.

Pierwszym rozwiązaniem jest stosowanie tradycyjnych palet. Można wbić razem dla siebie i stworzyć prowizoryczne miejsce w kompost. Podobnie można postępować w przypadku zwykłego drewna deski, kiedy trzeba zorganizować sobie, jak również poszczególne twarze. Wadą obu opcji jest konieczność Karma dla materiałów i narzędzi budowlanych, mają wystarczająco dużo czasu na wdrożenie. Jednocześnie taka "improwizowany" kompost nie zawsze daje się spełnić swoje zadanie w stu procentach. Opcjonalnie, nie można przenieść, które mogłyby w przyszłości stanowić problem.
 

Ale kompostownik można budować i łatwiej

Jak to zrobić? Wystarczy kupić. Zaletą jest ogólna prostota i znaczną oszczędność czasu. Pomysłowe rozwiązania w postaci zestawów budowlanych zbudować sobie pozwala na łatwy montaż już w ciągu kilku minut. Są one również zaprojektowane tak, kompostowniki stosunkowo lekkie i łatwe do manipulowania, tak że w razie potrzeby mogą zostać przeniesione. Niektóre modele są nawet wyposażone w kółka dla jeszcze łatwiej się poruszać.

Cena jest jeszcze gotowe rozwiązania na wielu modelach jest porównywalne lub tylko nieznacznie wyższa niż kompostownika całkowicie zbudowany z siebie. Ponadto kompostownik zrobione od początku zaprojektowany jako najbardziej skuteczne, a wynik zawsze był dobry kompost.

Kompostowników są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, z tworzywa sztucznego, metalu, drewna lub z kombinacji tych materiałów, niektóre rodzaje umożliwiają także wzajemne połączenia, które można utworzyć dużą kompostownik.