MagazínJak zadaszona pergola?

Odsłonięte pergola można używać w czasie złej pogody, ale również cierpi z podłogi i konstrukcji drewnianej.

Odsłonięte pergola można używać w czasie złej pogody, ale również cierpi z podłogi i konstrukcji drewnianej.
 

 

Zadaszenie pergoli

Siatka z desek lub belek mogą chronić nas przed ostrą słońca, oferuje przyjemny wiatr, ale gdy zacznie padać deszcz, nie pomaga nam w jakikolwiek sposób. Wielu z nas zdecyduje się na dodatkowe zadaszenia pergoli. Wtedy możemy usiąść na zewnątrz, nawet jeśli pada deszcz. Materiał do zadaszenia pergoli minęło stosunkowo wysoki rozwój technologiczny oraz do wyboru.
 

Materiał do zadaszenia pergoli

Dotychczas najczęściej kartonu lub trzciny, następnie włókna szklanego. Dziś używa poliwęglanu komorowego PCV, tektura falista, faliste płyty poliwęglanowe. Rozwiązanie to dach przesuwny. Pergola dachu powinna więc przenikać przez svietlo czasteczne zapewnić strukturę cieniu pergoli. Można również użyć tradycyjnego zadaszenia lub arkusz.
 
Nowoczesne poliwęglanowe są przezroczyste, pochłania promienie UV i nie są wrażliwe na wahania temperatury, nie odkształca się ze względu na wysokie temperatury i mają długą żywotność. Prosty jest również montaż. Można wybrać kilka kolorów, takie jak dym, czerwonym lub szarym.
 

Aluminiowe zadaszenie na tarasy dachowe

Pergola drewniana konstrukcja w pełni zastąpić aluminium pergolę. Chronić taras, z którego można korzystać nawet w zimie. Profile aluminiowe mają niskie koszty i są całkowicie bezobsługowe. Pergola prostu umyć czystą wodą. Pergola może być bardzo nowoczesny element architektoniczny. Będzie to nie tylko służyć do tarasu na dachu, ale również zadaszenie. pergole Aluminium dachowe mogą być adresowane, jak również drewna w trakcie jego użytkowania.
 

Gdzie umieścić pergoli

Pergola umieszczane w ciekawych zakamarków, takich jak ochrona tarasu lub kominka. Dopełnieniem pergoli może być ognisko, dym lub wyznaczy go jako ogród kuchenny. Pergola z roślin nie zepsuć wygląd ogrodu.