MagazínJak wyciąć płot

Żywopłot jest obecnie coraz bardziej popularna alternatywa dla klasycznego ogrodzenia. Wiesz, jak zabezpieczyć utrzymanie? Dowiedz się, jak prawidłowo przyciąć żywopłot.

Żywopłot jest obecnie coraz bardziej popularna alternatywa dla klasycznego ogrodzenia. Wiesz, jak zabezpieczyć utrzymanie? Dowiedz się, jak prawidłowo przyciąć żywopłot.
 
Przed rozpoczęciem rzeczywistego cięcia konieczne jest, aby wiedzieć, gdzie zacząć. Zawsze zależy od konkretnego gatunku. Niektórzy po prostu wyciąć tylko raz w roku, przerwa jest praktykowane głównie iglastych. Równie jednak mogą wymagać żywopłotów 3-4/lat.
 

Porady jak obniżyć ogrodzenie zacząć od wyboru właściwych narzędzi

Do poprawnego ścinania polega na wybraniu odpowiedniego narzędzia, czyli szczotki, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Przy wyborze szczoteczki odgrywa ważną rolę w napędzie - energii elektrycznej, benzyny, baterii.
 
Generalnie, im mniejszy ogrodzenia masz i dłuższe interwały są przycinane, tym więcej można dopasować narzędzie z tańszego segmentu hobby. Alternatywą może być nawet nożyce na ogrodzeniu, które rzeczywiście są tańsze, jednak cięcie ogrodzenia z nimi żmudne i czasochłonne - czasem nawet niemożliwe.
 

Jak wybrać szczoteczkę prawidłowo?

Poza wyżej wymienione parametry powinny grać jeszcze to, na jak silne gałązki wykaszarka jest przeznaczony. Konieczne jest, aby poradzić sobie z całą powierzchnią swojej żywopłotu. Rola powinien grać dobrze ogólną masę i ergonomicznie zaprojektowane do łatwego przenoszenia. Zwłaszcza jeśli żywopłoty wyżej i nie można zrobić bez użycia drabiny lub bez drabiny.
 

Pierwsze górną część

Ma to być porównane z jednej płaszczyźnie, w celu zapewnienia, że ​​cała długość powierzchni idealnie płaska. Jak to zrobić? Pomoże ci dwa pręty i ciąg wiązanej na tej samej wysokości. W związku z tym nie ma nic, łatwiej niż utrzymanie określonej wysokości tuż powyżej lub poniżej pasa. W zależności od tego, którą procedurę pasuje lepiej. W ten sposób śledzić całą długość ogrodzenia. Po stronie górnej dostosowanej do wymaganego poziomu, trzeba sprawdzić wszystko, nawet to częsty widok wszystko wygląda tak jak powinno.
 

Nie zapomnij ogrodzenia bocznego

Tak, tutaj ważne jest, aby utrzymać w dobrej kondycji iw idealnym wyglądzie do regularnego przycinania. Ponownie, nie należy po prostu umieścić na subiektywnym wrażeniu. Zaleca się zawsze zaczynać od dołu w dół. Pomaga to zapewnić, że odejście z was nie przywiera do dna, a jednocześnie oddziały neostříhaných. Gdy masz te ściany zostały odcięte, sprawdzić płaszczyznę.
 
Po ogrodzenia idealnie przycięty, to pozostaje tylko sprzątanie. Ponieważ jest to klasyczny materiał ogrodzie nie trzeba wyrzucić, ale trzeba ją wykorzystać do ogrzewania lub kompostu.