MagazínJak wybrać opryskiwacz?

W ogrodzie z pewnością nie wystarczy do puszek, łopata lub motyka. Ale równie ważne jest rozpylacz. Jak mogę wybrać?

13 kwietnia 2017
 
W ogrodzie z pewnością nie wystarczy do puszek, łopata lub motyka. Ale równie ważne jest rozpylacz. Jak mogę wybrać?
 

 

Dlaczego opryskiwacz?

Opryskiwacz pomoc w stosowaniu nawozów, środków konserwujących, ale także do zwalczania szkodników i różnych chorób, które rośliny mogą od czasu do czasu do przechwycenia. Wydajne rozwiązanie można spróbować zastosować puszki, ale silny strumień wody z rośliny natychmiast szturmowym. Wystarczy wybrać odpowiednią opryskiwacza.
 

Jak wybrać?

Ważnym parametrem jest wielkość. Wnętrze i balkon trzeba tylko niewielki pojemnik o pojemności dwóch litrów. Ogród musi być co najmniej o objętości pięciu litrów. Im większa działka lub zestawy masz, tym większe tym lepiej opryskiwacz. Można wybrać opryskiwacz wyposażony w pasy na opryskiwaczu tyłu lub ciągnąć. Istotne jest również wybrać odpowiednie ciśnienie. Naczepy urządzenia są zasilane z akumulatora lub prosty dwusuwowego silnika.
 

Dysze

Najważniejszymi zraszacze części są dysze. Mają największy wpływ na dokładność stosowania wody lub roztworu. Jeżeli opryskiwacz posiada regulowana dysza pozwala na ustawienie lepszą pozycję. Można wybrać różne rodzaje w zależności od ciśnienia, przepływu, typ natrysku i warunki pogodowe. Dysze są dzielone w szczeliny, Eddy, stożkowej uderzenia.