MagazínJak wybrać odpowiedni wertykulator

Trawnik dobrze rozwijać, konieczne jest zapłacić tyle opieki przez cały rok. Ładny trawnik miłe dla oka, ale jego jakość będzie wiedział, dopóki zielony dywan stoją gołe nogi.

Trawnik dobrze rozwijać, konieczne jest zapłacić tyle opieki przez cały rok. Ładny trawnik miłe dla oka, ale jego jakość będzie wiedział, dopóki zielony dywan stoją gołe nogi.
 

 

Dlaczego jest to konieczne vertikutovat trawnik

Dla silnych i zdrowych łodyg trawy ważne jest, aby zapewnić wystarczający przepływ powietrza. Dlatego trawa rośnie lepiej, gdy gleba nie jest pobity, ale wystarczająco napowietrzana i osiągnąć konwencjonalne grabie. Gleba jest niezbędne do napowietrzania dogłębnie i do tego celu nadają się vertikutátory (od inż. Pionowe cięcia lub pionowego wycinka).
 

Wertykulatory

Ta specjalna maszyna podano podobną kosiarki rotacyjnej, ale struktury różnią się znacznie. System Wertykulator obracającego się wału ostre kły lub noże. Wertykulator zdecydujemy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim wielkość i złożoność powierzchni, na której będzie on używany. Vertikutátory elektryczne i benzyny.
 

Porównanie vertiktátorů elektrycznej i benzyny

Vertikutátory z napędem elektrycznym o wiele mniej mocy silnika niż benzyny, ale także mają mniejszą masę i tak samo jest z nich łatwiejsze w obsłudze. Są one jednak bardziej nadaje się do mniejszych ogrodów. Vertikutátory z silnikami benzynowymi są trwalsze niż podwoziem elektrycznym. Dzięki większej mocy może mieć większy zakres pokrycia i nadają się do utrzymywania dużych powierzchniach. Sprzęt gazowy zasilany jest odpowiednia nie tylko do dużych, ale także bardziej wytrzymałe obszarach.
 

Preferowane są noże lub gwoździe?

Skaryfikator działa na podstawie ruchu obrotowego wału obrotowego ostre kły lub noże. Wertykulator z pazury służą raczej grabienie poszycie i rafinacji trawnik. Noże spulchniających zakłóca wierzch gleby na głębokość kilku centymetrów. Podobnie jak w przypadku kosiarki można regulować głębokość cięcia. Niektóre maszyny mają możliwość korzystania zarówno z tych funkcji razem. Mają dwa wały. W przypadku innych urządzeń szybowych mogą być łatwo wymieniane.
 

Konieczne jest, aby mieć wertykulator Bagger?

Podczas frezowanie trawnika filcu wciągnięta do kosza. Jeśli wertykulator bagger robi, konieczne jest, aby oczyścić resztki filcu z wykorzystaniem narzędzi ogrodowych. Czuliśmy się z trawnika do zbierania również użyć kosiarki. Nabycie łapacz to niewątpliwie jedyna korzyść.