MagazínJak wybrać kominek

Wybierając piec jest niezbędny do ich wykonania. Musisz zdecydować się na to, co nas interesuje piece. Piece wyposażone w metalowej obudowie nagrzewa się znacznie szybciej niż kafelki.

Wybierając piec jest niezbędny do ich wykonania. Musisz zdecydować się na to, co nas interesuje piece. Piece wyposażone w metalowej obudowie nagrzewa się znacznie szybciej niż kafelki.
 

Jak kupić kuchenkę

Zanim przejdziemy do zakupu, trzeba dowiedzieć się, jaki jest ciąg kominowy, średnica przewodu kominowego i jak duża jest przestrzeń, która będzie ogrzewana.
 
Do ogrzewania starszych budynków trzeba kupić dwa kuchenke z większą mocą niż w nowym budynku. Powierzchnia pomnożone przez wysokość sufitu, aby uzyskać wymaganą wartość. 1 kW Moc pieca wystarcza do ogrzania 20 m3 przestrzeni. Źle dobrane piece na słabą skuteczność chcesz zwiększyć, co prowadzi do przegrzania. Zbyt gruba kuchenka wbrew miejsca přetopí.
 

Typy grzejników

  • z wymiennikiem - muszą one być podłączone do nowej lub istniejącej dystrybucji ciepłej wody, ciepło jest rozline całym domu. Piece te mogą być użyte jako podstawowe źródło ciepła.
  • klasyczne - klasyczne drewno piec podgrzewa tylko pomieszczenie, w którym się on znajduje. Ciepło może rozprzestrzeniać się tylko poprzez otwarte drzwi. Jedynie dodatkowe źródło ogrzewania.
  • na pelety - są najnowsze rozwiązania, zalany w nich granulki. Mogą one funkcjonować nawet bez skomplikowanej operacji.
 

Co by nie zapomnieć?

Aby uzyskać klasyczny kominek, nie może obyć się bez komina. Musi mieć wystarczającą średnicę przewodu kominowego. Komin może zbudowali później. Ważne jest, aby być dobrze przygotowane podłogi. Niech sprawdzić jego pojemność. Zainstalować piec na materiale niepalnym idealnych płytek. Wokół pieca umieścić łatwopalnych przedmiotów.
 
Nie bój się pytać ekspertów jak wybrać piec do konkretnego domu. Piec powinien inwestować. Jeśli piec zbyt niska cena, zapytaj dlaczego. Może mieć mniejszą wydajność i większe zużycie paliwa, w porównaniu do bardziej kosztownych kolumn.