MagazínJak wybrać basen

Szukasz basenu w swoim ogrodzie? Nie dla komfortu latem, więc można sobie siebie i całą rodzinę. Istnieje kilka rodzajów basenów, aby poznać ich dużo?

Nad basenem w swoim ogrodzie, myślałam praktycznie od kilku lat. Nepořídit lub kupić? Wydobycia lub kopać? To nie jest tylko o płacenie kosztów, ale również coś warta różne akcesoria i chemia basen, który następnie musi zyskać na czasie. Ostatecznie jednak odkryłem, że nawet chemii i filtracja nie jest tak drogie i nadal jest warta więcej niż dzienna płatnej dopuszczenie do basenu. Nic nie przebije komfort domu - usiąść z piwem do basenu i spoglądając oko na swoje dzieci.

Podstawowy podział basenów:

 • Naziemny basenów
 • częściowego wbudowania baseny
 • baseny embedded

Naziemny basen, różnego rodzaju

Od chwili, kiedy postanowił poddać się luksusem posiadania własnego basenu, musiałem rozważyć, jaki rodzaj wyboru. Naziemny baseny są najtańsze, a czas ich zakupu po pierwszym pływać jest najkrótsza. Ale nie tak trwałe jak basenów naziemnych. I flirtował z pomysłem kupić zatopiony basen betonowa i niech pokrycie. Możliwość popływać w chłodniejsze dni ... Moja żona, to jednak wysokie inwestycje nie podoba, więc zdecydowaliśmy się na powyższym basenie gruntowych, które korzysta z nami, znaleźliśmy więcej.
 

Zalety powyżej basenów naziemnych:

 • Niższa cena
 • Szybki montaż bez strukturalnej modyfikacji terenu
 • Łatwy do usunięcia z basenu
 • Lepsza ochrona (dzieci wchodzą do basenu)
 • Rodzaje basenów naziemnych

Rodzaje basenów naziemnych

 • Nadmuchiwany basen
 • Plastikowy basen
 • Basen folia
 

Nadmuchiwane baseny są najtańsze. Oni ograniczony rozmiar, więc pływać w nich naprawdę nie może, ale dla małych dzieci są niemal idealne z miękkimi ścianami bez krawędzi, unikając w ten sposób ryzyka obrażeń. Wystarczy, aby uniknąć kontaktu z ostrymi przedmiotami basenie lub nawet zwierzęce pazury. W zimie może być opróżniony i zbiorów bez znaczącego miejsca. Baseny foliowe są bardziej stabilne w porównaniu z inflacją.

Struktura blachy jest owinięty arkusz PVC. W przypadku mechanicznego uszkodzenia folii może być wymieniona.

Plastikowe baseny są nieco bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność.

Wybraliśmy naziemny nadmuchiwany basen, który może być kilka lat łatwo usunąć, bo nie spodziewam się, że gdy dzieci dorastają, musimy mieć własny basen w ogrodzie.


Częściowego wbudowania baseny

Baseny częściowego wbudowania może oznaczać dla niektórych połowie drogi, ale dla mnie to oznacza "ani pies, ni wydra", które oddało proste. Głównie zainstalowany na nierównym terenie, gdy stożkowym może tylko część z basenu.

Baseny  wpuszczone

Baseny wbudowane mogą być używane przez kilku rodzajów materiału - blachy, z włókna szklanego, tworzyw sztucznych, folii i betonowych. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, to przede wszystkim dlatego, wybrać taki, który pasuje do Twoich możliwości finansowych lub które materiały jesteś najbardziej sympatyczny.

Zestawienie podstawowych priorytetów w basenie selekcji

 • Konieczne jest, aby zastanowić się, jak wiele osób będzie korzystać z basenu i jak często. Ponadto, co służyć - a dzieci latem odrzutów, czyli możliwość codziennej przydatności pływania? Do częstego stosowania w chłodniejszych miesiącach są z pewnością warte zatopiony basen, nad którym można kupić zadaszenia.
 • Nie lekceważ design - nie w ogrodzie jakiś materiał, powodując nadmiernego wrażenie? Powyżej baseny naziemne więcej "wystaje" i może zakłócić ogólny wygląd ogrodu, zapadnięte baseny ukryć i działać mniej gwałtownie.
 • Zależy to również od samego terenu, ogrodów i dostępu do niej. Konieczne jest, aby znaleźć miejsce, w którym będzie można zrobić tak mało krajobrazu.