MagazínJak przygotować się do gleby w szklarni

Każda roślina w dużej mierze wpływa na jakość gleby, w przeciwnym razie nie jest jeszcze w szklarni. Skład gleby w sposób właściwy i odpowiednio nawożone ma wielki wpływ na bogactwo zbiorów.

May 15, 2017
 
Każda roślina w dużej mierze wpływa na jakość gleby, w przeciwnym razie nie jest jeszcze w szklarni. Skład gleby w sposób właściwy i odpowiednio nawożone ma wielki wpływ na bogactwo zbiorów.
 

 

Co gruntów wpisuje się w szklarni

Nieporowatych gleba glina nie wygra żadnego szklarnia ogrodowa. Jest ciężki i zobowiązuje się zbyt dużo wody i wspiera grzybów atakujących rośliny. Jej przeciwieństwem jest piaszczysta gleba, ale to z kolei bardzo szybko schnie. Najlepiej jest do uprawy w średnim cieplarnianych glebie gliniastej ciężki, co wiąże się również do substancji odżywczych i wystarczająco zatrzymuje wilgoć.
 
 

Jak przygotować się do gleby w szklarni

Przed sadzeniem, konieczne jest najpierw kopać gleby w szklarni i wprowadza się do gleby, humusu lub kompostu. Najbardziej odpowiedni jest niewątpliwie własny kompost kompostownik. Kompost powinien przed jego wprowadzenie do gleby przesiewano. Dojrzałe ziemi kompostowej dalej rozkłada i uwalnia go w związki azotu, które promują wzrost roślin w szklarni.
 

Obornik w szklarni

Jeżeli gleba w szklarni, możemy nawozić zamiast kompostu obornika dobrze jest wiedzieć, że obornik pochodzący od zwierząt gospodarskich mogą być wykorzystane tylko w sposób wystarczający ugięcia stan, nie świeże. Niektóre rośliny, takich jak papryka, pomidory są wrażliwe na wysoką zawartość azotu w nawozu. Ponadto, zbyt dużo zapłodnionych związków azotu gleby dostać się do organizmu ludzkiego, która nie jest korzystna dla zdrowia.
 

Wiosna sadzenia w szklarni

Jeśli się pospieszymy, mamy dobrą cieplarnianych ogród może być pierwsze warzywa, takie jak rzodkiewki, ale również siać sałatę w szklarni już w drugiej połowie marca. Wczesne żniwa nie jest długo czekać. Po zebraniu rzodkiewki będziemy już przygotowane sadzonki pomidorów i papryki, a także mogą siać w ciągu ogórków szklarniowych. Dobrze jest pamiętać, że zwłaszcza papryka i ogórki potrzebują więcej przestrzeni. Oczywiście to jest przygotowanie roślinom odpowiednie wsparcie.