MagazínJak przechowywać drewna na opał

Topení dřevem, ať už v kotli nebo v krbu, není ani dnes nic neobvyklého. Proto pro vás máme tipy, jak skladovat dřevo - čtěte dále.

Ogrzewanie drewnem, czy w kotle lub kominku, nawet dzisiaj, nic niezwykłego. Dlatego mamy wskazówki dotyczące sposobu przechowywania drewna - czytaj dalej.

Na opał poziom wilgoci jest ważne. Powinno być około dziesięciu do dwudziestu procent, gdy ogrzewanie jest najbardziej efektywnym z nim. Wielu sprzedawców w ten sposób przygotowane drewno na sprzedaż. Dla Ciebie ważne jest, aby wiedzieć, jak do przechowywania drewna na opał, do utrzymania właściwości.
 

 

Strzeż zamkniętych miejscach

Na pewno nie jest idealny, ponieważ ważne jest, aby miały dużą drewna kontaktu z powietrzem. W złych rozwiązań magazynowych więc wydaje się zatem:

  • garaż z piwnicy
  • dom ogród

Suszarka jest błędem przy korzystaniu wyłącznie świeże drewno, które muszą być najpierw dokładnie wysuszyć. Istnieje również niebezpieczeństwo, że wilgoć z pojedyncze kłody przesuwa się w budynku, w szczególności w ścianach.


Jak przechowywać drewna opałowego prawda?

W celu prawidłowego przechowywania drewna nie jest konieczne aby mieć schronie. Jeśli budować, to albo mówiąc, dobrze jest wiedzieć, że państwo powinno na nawietrznej stronie domu. Idealnie, to gdzie również świeci kilka godzin promieniami słonecznymi.

Oczywiście nie należy zapominać, że jest to idealne sklepu już posiekane dzienniki. Nie tylko, że wśród nich lepsza cyrkulacja powietrza, ale są od razu gotowe do podgrzewania sam. Tutaj znowu przypomnieć, że im więcej strumienie powietrza, lepiej i szybciej i lepiej drewno schnie. W tym samym czasie, więc nie ma miejsca dla pleśni.

Równie ważne jest to właściwy sposób na przechowywanie drewna. Odpowiednio, kiedy dolna warstwa jest co najmniej 20 cm nad ziemią. Wyeliminować ryzyko wilgoci z ziemi. Jeśli używasz logi z korą, to zaleca umieszczenie ich tak, że kora dół. Prawidłowe szopa na drewno powinno także wyeliminować zarówno przenikaniu wody przez dach klasycznie i powinny mieć ściany boczne, które zapobiegają zwilżające podczas deszczowej pogody powodu bocznego wiatru.


Jak długo przechowywać drewno?

Jest to również bardzo ważne pytanie. Jeśli chodzi o świeżego drewna, które zostały niedawno ściętego, należy liczyć się z tym, że ich idealnej cechy magazynu na podstawie takich korzyści w ciągu dwóch lat. Będzie już jeden optymalną wilgotność w zakresie od 10 do 20 procent. Jeśli używasz już kupili wystarczająco suche drewno, które jest dostatecznie wysuszony, może być przechowywane w zasadzie dowolny okres czasu. Ponadto, jest natychmiast gotowy do użytku - wrzuceniu do ognia.